Wiceprzewodniczący przewodniczy posiedzeniu plenarnemu BP3OKP w sprawie Papui

JAKARTA (ANTARA) – Wiceprezydent Maruf Amin przewodniczył w poniedziałek posiedzeniu plenarnemu Komitetu Przyspieszenia Rozwoju Specjalnej Autonomii Papui (BP3OKP) w Izbie Wiceprezydenta w Dżakarcie, aby omówić kilka kwestii związanych z Papuą.

Spotkanie obejmowało utworzenie czterech nowych regionów autonomicznych, rozstrzygnięcie kwestii związanych z programem stypendialnym dla studentów papuaskich oraz kontynuację rozwoju regionu pod rządami kolejnej administracji krajowej.

W oświadczeniu wydanym przez swój sekretariat wiceprezydent stwierdził, że PP3OKB jest wyrazem zaangażowania rządu na rzecz zapewnienia społeczeństwu Papui postępu i dobrobytu.

Jako przewodniczący BP3OKP Amin nalegał, aby członkowie grupy kontynuowali koordynację w celu wdrożenia oficjalnie finansowanych projektów, których ostatecznym celem jest uczynienie Papui zdrowym, inteligentnym, produktywnym, sprawiedliwym i spokojnym regionem.

Cel określono w centralnym planie przyspieszenia rozwoju Papui (RIPPP) na lata 2022–2041.

Wiceprezydent ponownie podkreślił znaczenie opracowywania i wdrażania wyłącznie precyzyjnych środków i programów, dostosowanych do rzeczywistych warunków panujących w regionie.

Wyraził także nadzieję, że jego asystenci w grupie będą w dalszym ciągu pomagać obywatelom Indonezji mieszkającym w regionie Papui w rozpowszechnianiu szczegółowych informacji na temat polityki rządu.

BP3OKP jest organizacją niestrukturalną, której zadaniem jest koordynacja, harmonizacja, ocena i koordynacja promocji i wdrażania Autonomii Specjalnej w Papui.

Wiceprezydent Amin przewodniczy delegacji, w skład której wchodzą Minister Spraw Wewnętrznych, Minister Planowania Rozwoju Narodowego, Minister Finansów i po jednym przedstawicielu z sześciu prowincji Papui.

W skład komitetu wchodzą nieministerialni członkowie: Przedstawiciel Prowincji Papui Albert Yogu, Przedstawiciel Papui Zachodniej Irene Manibui, Przedstawiciel Papui Południowej Yosef Yolmen Yanovo, Przedstawiciel Papui Środkowej Peters Wayne, Przedstawiciel Papui Highland O Hantoreprzedstawiciel Papua Mantovhal Matuan.

Powiązane wiadomości: Wrak samolotu z czasów II wojny światowej znaleziony w lesie Intibabo w Papui
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Żołnierze budują wygodną toaletę publiczną w wiosce Naira w Papui
Powiązane wiadomości: Central Papua przedłuży pas startowy lotniska Douw Aturure w Nabire

READ  Czy nowe bramy raju w Tajlandii mogą przyciągnąć turystów z Bali?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *