JAKARTA (ANTARA) – Wiceprezydent Maroof Amin podkreślił znaczenie certyfikacji Halal dla produktów spożywczych i napojów (F&B).
Podkreślając pilność certyfikacji Halal, przyznał, że niektórym właścicielom firm brakuje wiedzy na temat tego procesu.
„Dlatego musimy kontynuować edukację” – stwierdził w środowym oświadczeniu swojego biura.
Według Stowarzyszenia Przedsiębiorców Żywności i Napojów (GAPMMI) tylko 10 procent z 1,6 miliona małych firm z branży spożywczej posiada certyfikat Halal.
Rozporządzenie Rządu nr. Rozporządzenie 39/2021 nakłada obowiązek certyfikacji Halal dla wszystkich graczy F&B do 17 października.
Rozporządzenie wymaga, aby do końca tego okresu trzy grupy przedsiębiorstw uzyskały certyfikat Halal: żywność i napoje, składniki i dodatki do żywności oraz mięso ubojowe i usługi uboju.
Amin powiedział, że certyfikacja produktów spożywczych i napojów, która jest obecnie obowiązkowa, nie może odbywać się jednocześnie.
„Nie da się certyfikować wszystkich produktów na raz. Nie jest to łatwe i trzeba to robić krok po kroku” – wyjaśnił.
W zeszłym roku Amin poprosił zainteresowane strony o ułatwienie procesu certyfikacji halal w przypadku produktów mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MSME).
„Zapewnienie produktów halal dla małych i średnich przedsiębiorstw jest jednym z warunków penetracji światowego rynku halal” – stwierdził.
Powiązane wiadomości: Produkty niehalalowe muszą mieć opis na opakowaniu: BPJPH
Powiązane wiadomości: Ministerstwo i MUI zgadzają się na współpracę w zakresie turystyki halal i gospodarki kreatywnej
„Introwertyk. Amatorski miłośnik Twittera. Specjalista od internetu. Nieuleczalny miłośnik jedzenia”.