Wiceprezydent przebywał w Papui, aby wysłuchać aspiracji miejscowej ludności i znaleźć rozwiązania dla ich problemów

JAKARTA (Antara) – Wiceprezydent Indonezji Maruf Amin powiedział, że we wrześniu pozostanie tymczasowo w Papui, aby szczególnie wysłuchać aspiracji lokalnych społeczności i dygnitarzy w zakresie znalezienia rozwiązań problemów w regionie.

„Tym razem skupię się na ochronie głosów lokalnych liderów, w tym przywódców religijnych, władz regionalnych, kobiet i innych osób. Wysłucham ich aspiracji” – zauważył Amin na marginesie swojej wizyty w Sireban w zachodniej Jawie. Z transmisji wideo z soboty w Dżakarcie.

Planowana wizyta wiceprzewodniczącego we wschodniej części Indonezji nie będzie jego pierwszą, ponieważ odbył już dwie podróże robocze do tego regionu.

Podczas swojej ostatniej wizyty miał okazję przez tydzień zwiedzić kilka miast w Papui, aby w pełni wykorzystać aspiracje lokalnych osobistości religijnych i ulepszyć wiele obiektów.

„Nadchodząca wizyta nie jest moją pierwszą wizytą, ponieważ byłem w Papui dwa razy. Pierwsza była pięciodniową wizytą, a podczas drugiej wizyty spędziłem tydzień na zwiedzaniu Papui. Zatem wrześniowa wizyta będzie moją trzecią wizytą.” Zauważył.

Amin, przewodniczący Specjalnego Komitetu Sterującego ds. Akceleracji Rozwoju Autonomicznego Papui (BP3OKP), planuje utworzenie 4 września tymczasowego biura w Papui wraz z dowódcą Indonezyjskich Sił Obronnych (TNI) admirałem Udo Marcono i kilkoma ministrami.

Wiceprezydent powtórzył, że on i jego ministrowie są zaangażowani w rozwiązywanie różnych problemów stojących przed rządami i społecznościami w Papui.

„My (rząd centralny) staramy się zapewnić, że rozwiązania, które wymyślimy, rozwiążą istniejące problemy. Dokładność jest kluczem do rozwiązania problemu” – powiedział.

Potwierdził, że rząd może przeprowadzić rozmowy w celu rozwiązania problemów stojących przed Papuą i nie może się doczekać rozmów na temat roszczenia o secesję.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Rząd współpracuje z mieszkańcami w celu dystrybucji pomocy w Bangkoku dotkniętym głodem
Powiązane wiadomości: Do 1000 papuaskich studentów będzie szkolić się w Europie: Godin

Przetłumaczone przez: Ranga Pandu, Tegar Nurpitra
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2023

READ  Zdjęcia: Azjatycka wycieczka Bidena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *