Wiadomość od Dyrektora Generalnego ds. Imigracji

Aby promować i wzmacniać koordynację i współpracę w realizacji obowiązków i funkcji imigracyjnych w indonezyjskich przedstawicielstwach, Dyrekcja ds. Imigracji zorganizowała spotkanie koordynacyjne w Los Angeles, Kalifornia, USA.

Wydarzenie, które odbyło się w dniach 27–31 maja 2024 r., miało temat „Poprawa roli i funkcji łączników imigracyjnych w indonezyjskich przedstawicielstwach za granicą poprzez strategie transformacji cyfrowej”. W wydarzeniu wzięła udział Indonezyjska Minister Prawa i Praw Człowieka Yasona H. Lavoli również był obecny. Indonezyjski Minister Reform Administracyjnych i Biurokratycznych (PAN-RB), Abdullah Azwar Anas; członek Prezydenckiej Rady Doradczej Djan Faridz; Dyrektor Generalny ds. Imigracji Silmi Karim; oraz dyrektor generalny Andy Rachmandey z Ministerstwa Spraw Zagranicznych ds. Etyki i Spraw Dyplomatycznych.

Spotkanie koordynacyjne służy jako forum dla Dyrekcji Generalnej ds. Imigracji i Ministerstwa Spraw Zagranicznych w celu koordynacji kwestii imigracji, kwestii dyplomatycznych i bezpieczeństwa obywateli Indonezji za granicą. Te trzy kluczowe kwestie w świadczeniu usług publicznych, zwłaszcza obywatelom Indonezji za granicą, ułatwiają dostęp do łatwiejszych, szybszych i bezpieczniejszych usług oraz bezpieczeństwo poprzez transformację cyfrową.

Usprawnianie usług publicznych w indonezyjskich przedstawicielstwach odbywa się bez zaniedbywania zasady ostrożności, zwłaszcza przy wydawaniu paszportów.

Więc [for the issuance of passports abroad]oprócz wymogów formalnych wymagane jest zezwolenie na pobyt. Aby zapobiec nielegalnemu przebywaniu obywateli Indonezji za granicą,– wyjaśnił Karim.

Karim podkreślił także znaczenie odwagi urzędników imigracyjnych w inicjowaniu innowacji.

„Mamy ducha ciągłego doskonalenia, ponieważ czekanie na doskonałość jest niemożliwe. Teraz [immigration] Poprawia się. Zacznij od pierwszego i rób postępy” – powiedział Karim, którego przywitały brawa publiczności.

Dyrekcja ds. Imigracji zorganizowała spotkanie w Los Angeles, aby usprawnić operacje imigracyjne poprzez transformację cyfrową.
Dyrekcja ds. Imigracji zorganizowała spotkanie w Los Angeles, aby usprawnić operacje imigracyjne poprzez transformację cyfrową.

Jeden z głównych wynalazków będących obecnie w posiadaniu kolonii evisa.imigrasi.go.id Platforma zapewniająca obcokrajowcom bezproblemowe ubieganie się o wizy indonezyjskie.

Wnioski wizowe można składać w dowolnym miejscu, a płatność za wizy jest łatwa przy użyciu kart kredytowych. Wcześniej płatności wizowe odbywały się ręcznie za pośrednictwem agentów/gwarantów.

READ  Coroczny exodus Indonezji rozpoczyna się przed Id al-Fitr

Ta internetowa usługa imigracyjna jest pierwszą usługą rządową akceptującą karty kredytowe. Od stycznia 2023 roku, kiedy wprowadzono ograniczenie płatności kartami w Internecie, odnotowano łącznie 1 346 893 transakcji.

[The platform] E-Visa jest zgodna z SPBE [Electronic-Based Government System] program. Jest to bardzo wygodne i można to zrobić w dowolnym miejscu,– wyjaśnił Karim.

W tym czasie Dyrektor Generalny ds. Imigracji przedstawił także pomysł połączenia sześciu koordynatorów ds. imigracji z zagranicy. Dodatkowy priorytet nadają się celom imigracyjnym i krótkim wizytom w krajach, przez które masowo przejeżdżają obywatele Indonezji. Kambodża jest jednym z krajów, które pilnie potrzebują łączności i technicznej siły roboczej ds. imigracji. Wiadomo, że w Kambodży mieszka i pracuje prawie 120 000 obywateli Indonezji, nie licząc tych, którzy nadal należą do regionu ASEAN.

Podobnie jak Karim, Minister Prawa i Praw Człowieka Yasona Lavallee odważyła się wprowadzić innowacje w zakresie wykorzystania technologii cyfrowej na potrzeby Dyrekcji ds. Imigracji.

Należy w dalszym ciągu wprowadzać ulepszenia, ale jeśli nie zaczniemy, nie będziemy wiedzieć, gdzie je naprawić. Miej odwagę inicjować ulepszenia,– powiedział Lavoli.

Innowacje i ulepszenia wprowadzone przez Dyrekcję ds. Imigracji zyskały uznanie Ministra BAN i RB Abdullaha Azwara Anasa. Wspierał i zachęcał Dyrekcję ds. Imigracji do przejęcia przywództwa nie tylko w zastosowaniach cyfryzacji w usługach publicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *