WFH dla urzędników służby cywilnej wzrósł do 75 procent podczas szczytu ASEAN

JAKARTA (ANTARA) – Pełniący obowiązki gubernatora Dżakarty Heru Budi Hardono powiedział, że podczas 43. Szczytu ASEAN polityka pracy z domu (WFH) dla pracowników rządowych zostanie zwiększona do 75 procent.

„Od 4 do 7 września w okolicach południowej Dżakarty, Gambir i Kelora Bung Karno zostanie wdrożona praca zdalna i praca z domu do szkoły. W przypadku Państwowego Aparatu Cywilnego (ASN) zwiększymy go do 75 procent.” Hardono Sobota , Duran, Dżakarta – powiedział podczas akcji sadzenia drzew pod płatną drogą Bekakayu w Sawit.

Hardono wyjaśnił, że test WFH dla pracowników rządowych będzie prowadzony przez trzy miesiące od 21 sierpnia do 21 października, z 50 procentami programu WFH i 50 procentami pracy offline.

Z polisy WFH zwolnieni są pracownicy rządowi pracujący w usługach publicznych, takich jak szpitale i szkoły.

Również polityka WFH dla ASN w rządzie prowincji Dżakarta zostanie zwiększona z 50 procent do 75 procent podczas 43. Szczytu ASEAN w dniach 4-7 września.

Według Hardono, oprócz ograniczania zanieczyszczenia powietrza, polityka ta jest również wdrażana w celu zmniejszenia korków w Dżakarcie, zwłaszcza podczas 43. Szczytu ASEAN.

Hardono zaznaczył, że ASN w instytucjach i ministerstwach będzie wdrażać politykę WFH narzuconą przez rząd prowincji Dżakarta.

„Ministerstwo Upodmiotowienia Aparatu Państwowego i Reformy Biurokracji (Menpan RB) wydało instrukcje dla wszystkich ministerstw związanych z pracą z domu, podobne do tych wdrożonych przez rząd DKI” – zauważył.

Chociaż polityka nie jest obowiązkowa dla firm prywatnych, Hardono zaapelował do firm o uregulowanie ich własnych sektorów, w których można wdrożyć WFH.

Powiązane wiadomości: Dżakarta wdraża zdalne nauczanie podczas szczytu ASEAN
Powiązane wiadomości: Kompletna renowacja miejsca 43. szczytu ASEAN ma zostać przeprowadzona do 25 sierpnia

Przetłumaczone przez: Mentari Twi Kayati, Cindy Frishanti Octavia
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

READ  Sri Lanka i Bangladesz wznowią rozmowy w sprawie dwustronnej umowy handlowej w tym miesiącu - Handel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *