W zeszłym tygodniu Banyuwangi było gospodarzem festiwalu Chinatown; Oferuje różnorodne dania kuchni chińskiej

Tempo.co, DjakartaFestiwal Banyuwangi Chinatown odbył się w ten weekend w obszarze Hoo Dong Bio w świątyni Tri Dharma (TITD), Karangrejo, Banyuwangi. Podczas obchodów Chińskiego Nowego Roku serwowano różnorodne tradycyjne chińskie przysmaki kulinarne.

Ulubionym daniem festiwalu jest kaczka po pekińsku. To typowe danie pekińskie składa się z pieczonej kaczki z przyprawami, aż skóra będzie chrupiąca i czerwona.

Kaczkę po pekińsku podaje się najczęściej z chlebem mandarynkowym, sosem hoisin, plasterkami ogórka i zieloną cebulką. „Sprzedajemy kaczkę po pekińsku od 2010 roku. Przepis pochodzi od naszych przodków” – powiedział Lim (52 ​​lata), jeden ze sprzedawców kaczek po pekińsku na festiwalu Banyuwangi Chinatown.

Chińskie przysmaki

Na kilkudziesięciu rzędach stoisk festiwalu serwowano różnorodne klasyczne dania kuchni chińskiej, takie jak ryż hainański i kurczak char siu. Ryż hainański to ryż gotowany z kurczakiem i imbirem, podawany z kurczakiem gotowanym na parze, sosem chili i sosem imbirowym.

Tymczasem kurczak char siu jest aromatyzowany słodkim sosem sojowym, jasnym sosem sojowym, miodem i innymi przyprawami, a następnie smażony w głębokim tłuszczu na czerwono. Uzupełniając te dania, odwiedzający mogą delektować się także innymi typowymi chińskimi przekąskami.

Oprócz małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób zajmujących się gotowaniem domowym, w festiwalu uczestniczyli także szefowie kuchni hoteli w Banyuwangi; Aston Hotel, El Royale, Luminor, New Surya i wiele innych.

Odbywa się w każdy weekend

Chinatown Street Food będzie kontynuowana, stając się targiem tematycznym specjalnie dla kuchni chińskiej. Dziesiątki małych i średnich przedsiębiorstw będą zajmować się sprzedażą różnorodnych chińskich przekąsek i przysmaków kulinarnych Banyuangi w okolicy TITD Hu Dong Bio.

„Organizując je w każdy weekend, oprócz tego, że staniemy się nowym kierunkiem turystyki kulinarnej, mamy nadzieję, że będzie to również promocja lokalnej gospodarki” – powiedział regent Banyuwangi Ibuk Festiandani.

READ  Pożar parlamentu w Kapsztadzie, Republika Południowej Afryki

Davidowi się to podobało

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *