W tym tygodniu zostanie uruchomiony przełomowy transport wahadłowy dla turystów w Ubud na Bali

Udostępnij artykuł

Plany dotyczące próbnego połączenia autobusowego dla turystów w Ubud, stolicy sztuki i kultury Bali, zostaną uruchomione w ten weekend.

Nowa usługa jest częścią partnerstwa pomiędzy władzami prowincji a funduszem Toyota Mobility Fund.

Projekt jest częścią projektu Toyoty dotyczącego zrównoważonej mobilności wspierającej rzeczywistą transformację (SMART) @ Ubud.

Widok z lotu ptaka na Ubud Bali.jpg

Inicjatywa to 6-miesięczny zamknięty test ekosystemowy, który rozpocznie się 22 września 2023 r. i zakończy w lutym 2024 r.

Chociaż początkowy okres próbny trwa tylko 6 miesięcy, projekt postępuje naprzód i obejmuje silne zobowiązanie do wprowadzenia na stałe programu autobusów wahadłowych w Ubud.

Fundusz Toyota Mobility Fund zainwestuje 1,7 mln dolarów w przeprowadzenie testu. Projekt będzie realizowany na terenie dwóch obszarów miejskich Rozwiązania mobilne Hotspot turystyczny.

Pierwszym rozwiązaniem testowym jest wprowadzenie dziesięciu autobusów wahadłowych typu eEV dostępnych na żądanie, które kursują po centralnym obszarze turystycznym Ubud.

Trasa okrężna ma 21 przystanków odbioru i wysiadania i znajduje się 10 minut spacerem od najważniejszych i popularnych atrakcji turystycznych. Zawiera przystanki

Pura Dalem Beliaton (wymiana autobusowa) – Biuro okręgowe Ubud – Pura Desa Lan Buse – Kawiarnie na Hanuman Road – Wejście do Monkey Forest – Kawiarnie na Monkey Forest Road – Kawiarnie na Monkey Forest Road – Astina Field – Budynek targu sztuki w Ubud – Świątynia Puri Dalem – Kawiarnie na Raya Ubud Road – Bintang Supermarket – Kawiarnie na Raya Ubud Road 2 – Nega Art Museum – Ubud Park – Hotel Tajambuhan (dostęp do schodów Benasthanan) – Puri Dikus Museum – Pura Desa Taman Gaja Temple – Hotele na Sri Vedari Road – Ubud High Szkoła – Parking centralny w Ubud

Turyści powinni pobrać aplikację SMART Shuttle @ Ubud ze sklepu z aplikacjami dostępnego na Apple, Google i Huawei. Po zarejestrowaniu konta turyści mogą zarezerwować przejazd autobusem wahadłowym. W centrum Ubud wyświetlony zostanie także kod QR umożliwiający pobranie aplikacji, gdziekolwiek się znajdujesz.

READ  Intensywny sezon pożarów w Kanadzie rzuca światło na nowe zagrożenia w cieplejszej i bardziej suchej przyszłości

Pasażerowie mogą dokonać rezerwacji za pośrednictwem aplikacji, która działa jak Uber, Grab czy GoJek. Mogą wybrać lokalizację i miejsce wysadzenia, czas odbioru i liczbę pasażerów.

@xxabcdits Dojazd samochodem do Ubud zajmuje tylko godzinę, reszta to wypożyczenie motocykla, hahaha #Poli #ubud #ubudruch #poliruch #Dzieło artystyczne ♬ Oryginalny dźwięk – Andrey King

Rezerwacji można dokonać wyłącznie 30 minut przed żądaną godziną odbioru. Usługa kursuje codziennie od 6:00 do 23:00.

Drugim rozwiązaniem, które zostanie wdrożone w ramach partnerstwa, jest instalacja dziewięciu ekranów cyfrowych na przystankach autobusowych na istniejącej trasie Trans Metro Devata; Dzięki temu pasażerom i społeczności lokalnej będą podawane w czasie rzeczywistym rozkłady jazdy autobusów.

kolejka-na-ubud-highstreet

Zdaniem Toyota Mobility Fund nowy transport wahadłowy w Ubud i cyfrowe ekrany na linii Trans Metro Tewata przyniosą ogromne korzyści.

Mówią, że TMF zaangażuje się w inicjatywy budowania potencjału, których ostatecznym celem będzie wygenerowanie konkretnych zaleceń w celu opracowania zrównoważonych i opłacalnych modeli biznesowych dostosowanych do społeczności lokalnej. zatorów komunikacyjnych i promowanie korzystania z zelektryfikowanego transportu publicznego”.

Ruchliwe tramwaje i samochody dostawcze-turystyczna-droga handlowa w Ubud-Bali

Nowe połączenie wahadłowe na Bali będzie dużym krokiem we właściwym kierunku zarówno pod względem zarządzania transportem, jak i turystyką na wyspie.

Jeśli 6-miesięczny okres próbny zakończy się sukcesem, istnieje już nadzieja, że ​​projekt na stałe zostanie wprowadzony i zostanie sfinansowany w innych miejscach na wyspie dotkniętych ruchem turystycznym, takich jak Ubud.

Transport Centralny w Ubud

Ministrowie potwierdzili w tym tygodniu, że całemu Bali grozi zator do 2027 r., jeśli szybko nie zostaną wdrożone pilne rozwiązania problemów związanych z zarządzaniem transportem.

Trwają duże projekty, które mają pomóc turystom w łatwym zwiedzaniu Wyspy Bogów, w tym połączenie kolejowe LTR, płatna droga Kilimandżaro-Methevi oraz główne remonty autostrad prowadzących do dróg w 2024 r. Obszar kurortu Uluwatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *