Indonezyjskie Ministerstwo Finansów otrzymuje nagrodę ISDB Prize Award za nowatorski mechanizm finansowy

Dżudda, Królestwo Arabii Saudyjskiej: dr Muhammad Al Jasser, przewodniczący Grupy Islamskiego Banku Rozwoju, wręczył nagrodę IsDB za wpływ na ekonomię islamu przedstawicielowi indonezyjskiego Ministerstwa Finansów jako tegorocznego zwycięzcę.

Dyrektor ds. Finansów Islamu w Ministerstwie TV Iriandi Hadiningtia odebrała prestiżową nagrodę podczas uroczystej kolacji, która odbyła się 12 maja 2023 r. w kuluarach dorocznych spotkań Grupy ISDB w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej.

Jest liderem zespołu nowatorskiego mechanizmu finansowego o nazwie „Cash Waqf-Linked Sukuk”, który został wybrany zwycięzcą tegorocznej nagrody.

Cash Waqf Linked Sukuk to pierwszy na dużą skalę program finansowania projektów społecznych za pośrednictwem nadzorowanych przez rząd instrumentów non-profit. Ten rodzaj finansowania zwiększa różnorodność islamskich rynków kapitałowych i wspiera integrację między komercyjnymi i społecznymi finansami islamskimi.

Tegoroczna nagroda jest przyznawana w kategorii „Osiągnięcia w rozwoju”, która wyróżnia, nagradza i promuje wpływowe i innowacyjne projekty, które mają na celu sprostanie kluczowym wyzwaniom rozwojowym krajów członkowskich ISDB. Nagroda składa się z nagrody pieniężnej w wysokości 100 000 USD oraz certyfikatu.

Panel ekspertów pod koordynacją Instytutu ISTP wyłonił zwycięzcę.

W przesłaniu wideo do komisji selekcyjnej p. Hadiningtia wyjaśniła, w jaki sposób mechanizm został opracowany i jego wpływ na finansowanie działań rozwojowych.

Model Cash Waqf Linked Sukuk można ulepszyć na kilka sposobów, aby uzyskać silniejszy i trwalszy wpływ.

Więcej o nagrodzie tutaj.

Obejrzyj prezentację wideo nagrodzonego projektu na YouTube tutaj.

-kończy się-

O Instytucji Islamskiego Banku Rozwoju

The Korporacja Islamskiego Banku Rozwoju Lampa Wiedzy Grupy Islamskiego Banku Rozwoju. Kierując się zasadami islamskiej ekonomii i finansów, Instytut IsDB dąży do opracowywania innowacyjnych rozwiązań opartych na wiedzy, aby wspierać zrównoważony postęp gospodarczy krajów członkowskich IsDB i różnorodnych społeczności muzułmańskich na całym świecie. ISDP umożliwia rozwój gospodarczy poprzez pionierskie badania i oryginalne analizy ekonomiczne, rozwój kapitału ludzkiego oraz tworzenie, rozpowszechnianie i zarządzanie wiedzą. Instytucja prowadzi inicjatywy mające na celu wdrożenie islamskich ekosystemów finansowych, ostatecznie pomagając krajom członkowskim w osiągnięciu ich celów rozwojowych.

READ  Śledztwo Murdocka jest kontynuowane dzięki zeznaniom oraz dowodom telefonicznym i wideo

Więcej informacji można znaleźć w Instytucie IsDB https://isdbinstitute.org/

Śledź nas w mediach społecznościowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *