W Sumatra: Gwałtowne powodzie i osuwiska zabijają 16 osób

BATAANG, SUMATRA ZACHODNIA (ANTARA) – Gwałtowne powodzie i osunięcia ziemi pochłonęły życie 16 mieszkańców dystryktu Besisir Selatan Regionalnej Agencji Łagodzenia Katastrof (BPBD) na Sumatrze Południowej.

„Nasze aktualne dane wskazują, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła z 10 do 16, a siedmiu mieszkańców nadal uważa się za zaginionych” – powiedział w sobotę szef BPBD w okręgu Bezisir Selatan Tony Yusrizal.

Dodał, że zgłoszono ofiary w podokręgach Sutera, Koto XI Tarusan, IV Jurai i Lengayang, dodając, że wspólny zespół ratowniczy nadal poszukuje zaginionych.

„Deszczowa pogoda utrzymywała się aż do dzisiejszego ranka, a część dostępu została odcięta, przez co jest nieprzejezdna. Nadal staramy się dotrzeć łodziami do osieroconych mieszkańców” – powiedział Yusrizal.

Według danych BPBD, w niemal wszystkich podokręgach dystryktu Bezisir Selatan z powodu powodzi i osunięć ziemi ewakuowano co najmniej 46 tys. mieszkańców. Podokręg Koto XI Darusan został najbardziej dotknięty kataklizmem.

Agencja odnotowała 14 domów uszkodzonych w podokręgu Koto XI Terusan, 20 004 domów i 8 mostów w całym okręgu w wyniku osuwisk.

Yusrizal stwierdził, że klęska żywiołowa nadal zakłóca dostęp do czystej wody, prądu i Internetu.

Powiedział, że BPBD współpracuje z lokalnym biurem spraw społecznych, aby zaspokoić potrzeby logistyczne ewakuowanych.

Władze okręgowe utworzyły także scentralizowaną platformę zarządzania kryzysowego, z której będzie koordynowana cała pomoc logistyczna – dodał.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo buduje więcej namiotów dla mieszkańców Sukabhumi dotkniętych osuwiskiem
Powiązane wiadomości: Sugabhumi: Mieszkańcy Sipathuhilir ostrzegali przed możliwymi osunięciami ziemi

READ  Indonezję nawiedziło potężne trzęsienie ziemi i nie wydano żadnego ostrzeżenia przed tsunami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *