(MENAFN – Półwysep) Półwysep
Doha, Katar: Taman Ismail Marzuki (DIM), niezwykłe przedsięwzięcie artystyczne ucieleśniające głębokie powiązania kulturowe łączące Katar i Indonezję, otworzyło wystawę „Lata Kultury” w Galerii Emeria Sonassa w Dżakarcie.
Wystawa, którą można oglądać od 25 listopada do 16 grudnia 2023 r., organizowana jest w ramach Roku Kultury Kataru i Indonezji 2023 i bada złożone relacje między obydwoma krajami za pośrednictwem produkcji papieru.
Ten dialog kulturowy jest ukazany poprzez wspólne dzieła sztuki, które łączą dwóch wyjątkowych artystów: katarskiego artystę Yusefa Ahmada i indonezyjskiego artystę Viti Bangastu.
Obecny na ceremonii otwarcia wystawy Ambasador Kataru w Indonezji, JE Fawziya Edrees Al Sulaiti, powiedział: „Od prawie 50 lat Katar i Indonezja łączą pozytywne stosunki dyplomatyczne, ale nasze więzi kulturalne są głębokie. Podzielamy te same wartości – rodzinę jako filar społeczeństwa i siłę, jaką różnorodność wnosi do narodów i narodów. Tak naprawdę Indonezja jest pierwszym krajem z regionu ASEAN, który został wybrany na partnera kulturalnego. Rozmowa o gazetach jest piękną metaforą naszego potężnego połączenia.
Wieloletni ekspert muzealny, dr. Wystawa „Dialog dokumentów”, której kuratorką jest Ayesha Al Misnad, prezentuje wyniki wspólnych warsztatów zorganizowanych w Katarze, podczas których Youssef Ahmad i Vidi Bangastu połączyli unikalne elementy naturalne obu krajów. W ramach współpracy połączono miąższ palmowy z Kataru oraz miąższ manili i morwy z Indonezji, w wyniku czego powstało 36 dzieł sztuki, które można będzie oglądać w Galerii Emeria Sonassa.
„Conversation of Papers” jest dziedzictwem corocznego partnerstwa tej kultury z Japonią. Byliśmy zachwyceni możliwością gościnia Vidy Pangastu w Doha na warsztatach z Youssefem Ahmadem. Powstałe dzieła sztuki oferują wciągającą eksplorację takich pojęć, jak całość i pustka, różnice i podobieństwa i siła dialogu poprzez wspólną kreatywność. Dzieje się tak między Katarem a Indonezją. To wizualna reprezentacja istniejącego głębokiego połączenia, przekraczającego granice geograficzne poprzez sztukę” – powiedziała dr Aisha Al Misnat.
W swej istocie wystawa bada, jak różne środowiska, krajobrazy i klimaty wpłynęły na życie i doświadczenia ludzi w Katarze i Indonezji. Indonezja to archipelag bujnych, zielonych wysp i gęstych lasów pełnych roślin o najróżniejszych kształtach i kolorach.
W porównaniu z Katarem, półwyspem charakteryzującym się głównie pustynnym terenem, obszar ten był początkowo postrzegany jako region pozbawiony roślinności. Jednak pustynia hojnie obdarowała palmę, która stawiła czoła trudnym warunkom i ograniczonym zasobom wody.
MENAFN26112023000063011010ID1107486122
Zastrzeżenia prawne:
MENAFN DOSTARCZA INFORMACJE „TAKIE, JAKIE SĄ”, BEZ ŻADNYCH GWARANCJI. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za dokładność, treść, obrazy, filmy, licencje, kompletność, legalność lub wiarygodność informacji zawartych w tym artykule. Jeśli masz jakiekolwiek skargi lub problemy dotyczące praw autorskich dotyczące tego artykułu, skontaktuj się z powyższym dostawcą.