W Dżakarcie otwarto nową linię lekkiego metra

28 sierpnia prezydent Indonezji Joko Widodo oficjalnie otworzył nowe, lekkie metro Japotebek LRT o długości 42,1 km, obsługujące miasta satelickie Tebok i Bekasi w środkowej Dżakarcie i prowincji Zachodnia Jawa.

Przez pierwsze dwa dni z nowego połączenia skorzystało ponad 28 000 pasażerów, w tym 23 705 30 sierpnia. Jednak pewne początkowe problemy zmusiły 30 sierpnia do ewakuacji stacji w Bekasi. Było to spowodowane problemem z drzwiami.

Linia biegnie przez 9,9 km od Dukuh Atas w centrum Dżakarty do Kawang, po czym dzieli się na południową odnogę o długości 14,6 km do Harjamukti i 17,5 km wschodnią odnogę do Jati Mulya. Trasa ta obsługuje łącznie 18 stacji.

Obecnie operator obsługuje 158 połączeń dziennie o pojemności 1300 pasażerów w 12 sześciowagonowych pociągach zbudowanych przez krajowego producenta PT Inca. Docelowo dostępnych będzie aż 31 pociągów obsługujących ponad 400 połączeń dziennie.

Podczas ceremonii otwarcia na stacji Kawang w południowej Dżakarcie Widodo powiedział, że koszt projektu to 32,6 biliona rupii (2,6 miliarda dolarów), czyli znacznie więcej niż szacowano na 20 bilionów rupii w momencie rozpoczęcia prac w 2015 roku. , otrzymało od rządu bezpośredni zastrzyk gotówki, często w formie pożyczek konsorcjalnych z lokalnych banków, na sfinansowanie budowy.

Widodo ma nadzieję, że podatek pomoże złagodzić kryzys związany z korkami drogowymi, który nęka Dżakartę. Według szacunków szwajcarskiego IQAir, miasto to zostało niedawno uznane za najbardziej zanieczyszczone duże miasto na świecie.

„Mamy nadzieję, że ludzie masowo przesiądą się na LRT… abyśmy mogli uniknąć korków i zmniejszyć zanieczyszczenie” – powiedział Widodo. Niki Asia.

W komunikacie prasowym dodano, że Widodo twierdzi, że trudno jest przyciągnąć pasażerów do korzystania z tej usługi ze względu na ograniczony obszar zasięgu linii. Z pierwszej linii transportu zbiorowego w Dżakarcie, metra o długości 15,7 km z Lebak Pulas do Bundaran HI w centrum Dżakarty, korzysta dziennie 80 000 osób. Jest to ograniczone do przepustowości 180 000 pasażerów dziennie.

READ  Ambasada Malezji przedstawiła kuchnię Sarawaków na imprezie kulinarnej w Pontianak

W 2019 roku otwarte jest również lekkie metro o długości 5,8 km obsługiwane przez Hyundai Rotem z dwoma pociągami samochodowymi, kursujące z Welodromu w północno-wschodniej części miasta do centrum handlowego Kelapa Gading.

Aby uzyskać szczegółowe dane na temat projektów kolei lekkiej na całym świecie, zasubskrybuj IRJ prof.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *