VP Amin prosi NU o pomoc w budowaniu niezawodnych pracowników służby zdrowia

Dżakarta (Antara) – wiceprezydent Maruf Amin zwrócił się do Nahdlatul Ulama (NU), która ma instytucje edukacyjne w sektorze opieki zdrowotnej, o pomoc rządowi w stworzeniu godnych zaufania pracowników służby zdrowia, którzy będą świadczyć usługi publicznej służby zdrowia.

„NU ma szeroką sieć, która rozciąga się na odległe wioski. W rezultacie jest zaangażowana we wspieranie rządu w utrzymaniu zdrowia publicznego, w tym w rozwoju edukacji w sektorze zdrowia” – powiedział wiceprezydent w oświadczeniu otrzymanym w czwartek. .

Amin zainaugurował budynek Campus C Instytutu Nauk o Zdrowiu Nahtlatul Ulama (IIKNU) w Tuban we wschodniej Jawie.

Dodał, że według danych Ministerstwa Zdrowia w sierpniu 2023 r. liczba pracowników służby zdrowia w Indonezji osiągnęła 1,6 miliona i jest tam 9 typów priorytetowych pracowników służby zdrowia.

Pielęgniarki i położne stanowią największą grupę pracowników służby zdrowia (66 procent); Obecnie w całej Indonezji jest około 657 tysięcy pielęgniarek i 392 tysięcy położnych. Ich liczba wciąż wystarcza na zaspokojenie potrzeb publicznej służby zdrowia.

Jednak wiele krajów potrzebuje indonezyjskich pracowników służby zdrowia. Na przykład zapotrzebowanie na pielęgniarki z Japonii, Arabii Saudyjskiej i Niemiec jest bardzo duże, ale nie w pełni zaspokojone – zaznaczył wiceprezydent.

„Jednym z powodów jest to, że standardy kwalifikacji i kwalifikacje naszych pielęgniarek nie odpowiadają standardom kwalifikacji kraju docelowego” – powiedział.

Dlatego wszelkie możliwości i możliwości w zakresie publicznej służby zdrowia powinny być nadal lepsze, w tym NU – powiedział wiceprezydent.

„Wzywam wszystkich pracowników akademickich Civitas na uniwersytetach, które kształcą pracowników służby zdrowia w Indonezji, w szczególności IIKNU Tuban, do dalszego zwiększania swojego rzeczywistego wkładu. Zadbaj o to, aby jakość absolwentów pracowników służby zdrowia stale się poprawiała i spełniali standardy jakości pracy w kraju. Za granicą” on dodał.

Powiązane wiadomości: Ponad 98 milionów ludzi otrzymuje bezpłatne usługi zdrowotne z podatków: minister
Powiązane wiadomości: Minister proponuje kontrole przed pielgrzymką
Powiązane wiadomości: Ministerstwo angażuje ekspertów ds. zdrowia publicznego w opracowywanie ogólnego planu zdrowotnego

READ  Fitbit prezentuje aplikację Wear OS przed premierą Pixel Watch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *