Denpasar, Bali (Andara) – Minister Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Sandiaqa Salahuddin Uno na Bali zachęcił miasto Denpasar do natychmiastowego przyłączenia się do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO (UCCN). Stwórz więcej miejsc pracy.
„Zachęcam rząd, podmioty branży kreatywnej i mieszkańców do współpracy i innowacji w rozwoju sektora gospodarki kreatywnej” – powiedział w niedzielę.
Składał oświadczenie na wydarzeniu zatytułowanym „Nusanthara Wanders in Bali Frangipani Palace”, w którym uczestniczyli gracze z MSME i Creative Economy w Denpasar.
Ocenił, że jeśli Denpasar dołączy do UCCN, będzie miał szansę na zbudowanie współpracy z innymi regionami w zakresie zrównoważonego rozwoju miast.
Wyraził nadzieję, że Denpasar może pójść w ślady dwóch miast, które reprezentowały Indonezję w Creative City Network w 2023 roku.
Wcześniej do sieci dołączyły inne miasta, takie jak Bandung jako Miasto Designu, Ambon jako Miasto Muzyki, Pekalongan jako Miasto Sztuki i Dżakarta jako Miasto Literatury.
Uno miał nadzieję, że Denpasar wkrótce zdecyduje się na swój główny podsektor gospodarczy i wesprze miasto jako miasto kreatywne.
Poza tym zachęcał podmioty gospodarki kreatywnej do podnoszenia jakości swoich produktów.
Ocenił, że ożywienie sektora turystycznego wpłynie na otwarcie rynków dla kreatywnych podmiotów gospodarczych, które poruszą ludzką gospodarkę.
Tymczasem sekretarz regionu Denpasar, Aida Bagus Alit Wiradana, powiedziała, że miasto Denpasar jest gotowe ulepszyć swoje narzędzia turystyczne.
„Rząd miasta Denpasar jest gotowy do współpracy i innowacji, aby nadal wspierać odrodzenie sektorów turystyki i gospodarki kreatywnej, zwłaszcza po wpływie pandemii COVID-19” – zauważył.
Miał nadzieję, że historyczne cechy i obszary dziedzictwa Denpasar oraz program miasta siostrzanego z innymi miastami za granicą staną się zaletami miasta.
Powiązane wiadomości: Wspieraj starania Bonaroco o dołączenie do Sieci Miast Kreatywnych: UNESCO
Powiązane wiadomości: Delegacja Amban prezentuje projekt Sound of Green na konferencji UNESCO
„Introwertyk. Amatorski miłośnik Twittera. Specjalista od internetu. Nieuleczalny miłośnik jedzenia”.