Uno naciska na zaangażowanie społeczne, aby przyspieszyć erę Przemysłu 4.0

JAKARTA (ANTARA) – Minister Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Sandiaka Uno podkreśliła znaczenie angażowania społeczności w wykorzystanie technologii cyfrowej w celu rozwoju i ekspansji przedsiębiorstw w erze Przemysłu 4.0.

„Musimy ulepszyć przedsiębiorstwa nie tylko poprzez poprawę wykorzystania technologii, ale także poprzez zaangażowanie w ten proces społeczności” – powiedział w piątek za pośrednictwem transmisji wideo Uno studentom pierwszego roku na Uniwersytecie Belita Harapan w Tangerang i Uniwersytecie Banten.

Uważał, że ważne jest angażowanie społeczności i wzmacnianie ich pozycji poprzez zachęcanie ich do myślenia na szeroką skalę, wprowadzania innowacji i współpracy.

Następnie minister zwrócił uwagę na sektory turystyki i gospodarki kreatywnej, które są postrzegane jako wzmacniające pozycję różnorodnych ludzi w Indonezji.

„Sektory turystyki i gospodarki kreatywnej należą do sektorów angażujących całe społeczności. W pierwszym zatrudnionych jest 22,9 mln osób, a w drugim rozwija się 23,9 mln talentów” – zauważył.

Przy tej samej okazji minister zdrowia Budi Gunadi Sadikin zauważył, że Indonezja może stać się krajem rozwiniętym, jeśli wykorzysta nadchodzącą premię populacyjną.

„Badając historię świata, widzimy, że premia populacyjna była jedynym warunkiem, aby narody stały się krajami rozwiniętymi” – zauważył.

Wyjaśnił, że Indonezja ma dużą populację produktywnych ludzi w wieku od siedmiu do 12 lat.

Zauważył, że Indonezja mogłaby w pełni wykorzystać impet, aby stać się krajem o wysokim dochodzie, osiągając produkt krajowy brutto (PKB) na mieszkańca wynoszący 12 500 dolarów.

„Następne siedem do 12 lat będzie najbardziej krytycznym okresem w naszej historii. Musimy ulepszyć ten okres, aby zapobiec trwałemu utknięciu naszego kraju jako kraju o średnich dochodach” – podkreślił.

Minister Sadiq wyjaśnił później, że edukacja i zdrowie to dwa kluczowe sektory, które należy wzmocnić, aby przeciwdziałać premii populacyjnej.

Podkreślił, że „do osiągnięcia celu Indonezji, jakim jest stanie się krajem o PKB na mieszkańca wynoszącym 12 500 dolarów, potrzebne są dobrze wykształcone, zdrowe i produktywne umiejętności”.

READ  Kontynuowany będzie rozwój międzynarodowego portu lotniczego Północne Bali

Powiązane wiadomości: Minister zachęca nadawców do korzystania z technologii AI
Powiązane wiadomości: Ministerstwo zwraca się do małych i średnich przedsiębiorstw o ​​korzystanie z technologii cyfrowych i wprowadzanie innowacji
Powiązane wiadomości: Zaangażowany w rozwój talentów narodowych dla rozwiniętej Indonezji

Przetłumaczone przez: Farhan A, Tegar Noorbitra
Redaktor: Aziz Kurmala
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *