UFC 270 – wyniki, najważniejsze informacje: Francis Nagano wraca do wrestlingu, aby zachować tytuł wagi ciężkiej przeciwko Cyrilowi ​​Kane’owi

Kiedy oficjalnie ogłoszono turniej główny UFC 270 pomiędzy mistrzem wagi ciężkiej Francisem Nagano i tymczasowym mistrzem Cyrilem Kane’em, nikt nie mógł się spodziewać zwycięstwa w Ngannou ze względu na jego siłę w zapasach i jiu-jitsu. W ten sposób rozwinęła się walka w sobotę wieczorem, uciekając przed trudnymi wczesnymi rundami, zanim pogrążyła się w niemożliwym połączeniu przeprowadzek i kontroli naziemnej, aby wygrać jednogłośną decyzję w Honda Center w Anaheim w Kalifornii.

Kane wyszedł chcąc walczyć z Nagano, został popchnięty do przodu i skończył na udanej pozycji, chociaż Nagano był w stanie łatwo oprzeć się próbie usunięcia go. Stamtąd wybuchła oczekiwana wojna strajkowa, a Gane wykorzystał sprytną pracę nóg, aby poruszać się po ośmioboku, wybierać kąty i szukać swoich charakterystycznych bomb.

Problem Ngannou polega na znalezieniu laski do wystrzelenia tych strzałów. Budując przewagę podczas prac porządkowych we wczesnych rundach, Kane poruszał się normalnie, obracał się na boki, dotykał Nagano różnymi uderzeniami i był zmuszony gonić Kane’a wokół oktagonu.

W trzeciej rundzie Ngannou w końcu miał chwilę, kiedy złapał wysokie kopnięcie Gane i zamienił je w potężne uderzenie ciałem i wylądował na bocznej kontroli. Kane był w stanie ponownie uciec z nóg, przyjmując tylko kilka ciosów, a kiedy zrezygnował z pleców, Ngannou ponownie na krótko przeniósł walkę na ziemię. Szokująco, Ngannou strzelił gola z kolejnym spadkiem pod koniec rundy.

Nie masz dość boksu i MMA? Pobierz najnowsze gry ze świata gier wojennych od dwóch najlepszych w branży. Dołącz do porannej walki z Lukiem Thomasem i Brianem Campbellem Dla lepszej analizy i dogłębnych wiadomości, w tym pełnego pokrycia UFC 270 z natychmiastową analizą na koniec wydarzenia PPV.

Widząc nieoczekiwaną stronę gry Nangano, Kane próbował utrzymać dystans równym kopnięciem w czwartej rundzie, ale kiedy był w stanie zmniejszyć dystans i złapać blokadę ciała, Nagano pokonał kolejny spadek. Kane stanął na nogi.

READ  Chiny wystrzeliwują największą w historii rakietę na wodach Tajwanu

Po zastąpieniu pełzającej fali Ngannou walka wydawała się składać z dwóch rund, więc piąta runda wydawała się być ostatnim decydującym czynnikiem w walce. Po kilku początkowych ciosach Kane’a wszedł do środka i uderzył w swój niski dół, kładąc Gnanu na plecach. Kane popełnił wtedy poważny błąd, porzucając tę ​​pozycję w poszukiwaniu blokady na stopę.

Ngannou przeżył blokadę nóg i skończył jako pierwszy, walcząc o poprawę swojej pozycji bez większych obrażeń od ciosów przed ostatnim klaksonem.

Ze wszystkimi oficjalnymi kartami wyników 48-47, 48-47, 49-46 dla Naganou, decyzja Kane’a o przejściu do śluzy została udaremniona.

„Wiem, że bez wątpienia będzie trudnym przeciwnikiem” – powiedział po walce Ngannou. „Byłem zaskoczony, że podobał mu się koniec walki, ale jest taki dobry. Jedyne, co muszę zrobić, to przypomnieć mojemu trenerowi, żeby zawsze był spokojny. Zaufaj ci, nie goń go”.

Ngannou potwierdził pogłoski o kontuzji kolana przed walką podczas dyskusji na temat tworzenia walki.

„Zraniłem kolano, całkowicie zerwałem MCL i zraniłem ACL” – powiedział Ngannou. „Chciałem wyjść z tej walki, ale nie widziałem siebie wycofującego się z tej walki, ponieważ była to okazja do wydania oświadczenia i przypomnienia wszystkim, że jestem mistrzem”.

W drugiej walce o tytuł, Daivson Ficurido odzyskał złoto wagi muszej dzięki ostatecznemu zwycięstwu nad Brandonem Moreno. W bitwie, która może przewyższyć ich thriller z grudnia 2020 roku, żaden wojownik nie osiągnął szczytu przez określony czas. Każdy z nich otrzymał odpowiedź na najlepsze uderzenie drugiego i przeszedł tam iz powrotem w ciągu 25 minut. W końcu Brazylijczyk podniósł rękę i wezwał do czwartej wojny z Moreno w Meksyku.

CBS Sports było z tobą przez całą sobotę, prezentując poniżej wszystkie wyniki i najważniejsze wydarzenia z UFC 270.

Karta UFC 270 i wyniki

 • Francis Nagano (c) Pok. Cyril Kane jednogłośnie zdecydował (48-47, 48-47, 49-46)
 • Deiveson Figueiredo pok. Brandon Moreno (c) Podejmując jednomyślną decyzję (48-47, 48-47, 48-47)
 • Michael Pereira Pok. Jednogłośnie zdecydował Andre Fialho (29-28, 29-28, 29-28)
 • Normagomedov Def powiedział. Cody Stamman (dławik gilotynowy) przez poddanie w pierwszej rundzie
 • Michael Morales Pok. Trevin Giles (ciosy) przez TKO . w pierwszej rundzie
 • Zwycięstwo Henry Depp. Rowney Barcellos jednogłośnie zdecydował (30-27, 30-27, 30-27)
 • Jack della Def. Pete Rodriguez, pierwsza runda przez TKO (ciosy)
 • Tony Crawley pok. Simon Oliveira jednogłośnie zdecydował (30-27, 30-27, 30-27)
 • Matt Frivola Pok. Genaro Valdes Pierwsza runda przez TKO (ciosy)
 • Vanessa Demopolos pok. Sylvanę Gomez Juarez przez poddanie w pierwszej rundzie (ramię)
 • Jasmine Jasudavicius Pok. Kay Hanson jednogłośnie zdecydowała (30-27, 29-28, 29-28)
READ  Jak zobaczyć nową „zieloną” kometę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *