Tysiące osób zaleciło ewakuację Sydney, ponieważ ulewne deszcze zagrażają „zagrażającej życiu sytuacji kryzysowej”

Przewiduje się, że intensywny system niskiego ciśnienia na wschodnim wybrzeżu Australii przyniesie do poniedziałku więcej ulewnych opadów w południowej części Nowej Południowej Walii, podczas gdy wiele części stanu zostało dotkniętych miesięcznym deszczem w weekend.

Oczekuje się, że w ciągu najbliższych 24 godzin spadnie około 100 milimetrów (4 cale) deszczu na dużym obszarze od Newcastle w Nowej Południowej Walii do 300 km (186 mil) na południe od Sydney. Meteorologia powiedziała.

„Gdybyś był bezpieczny w 2021 r., nie myśl, że będziesz bezpieczny dziś wieczorem. Jest to szybko zmieniająca się sytuacja i możemy bardzo dobrze zobaczyć obszary z bezprecedensowymi powodziami” – powiedział minister służb ratunkowych Nowej Południowej Walii, Steph Cook. Na telewizyjnej konferencji prasowej w niedzielę wieczorem.

Wcześniej tego dnia wezwał ludzi do ponownego rozważenia podróży wakacyjnych, ponieważ na początku wakacji szkolnych nawiedziła ciężka pogoda.

„To stan zagrożenia życia” – powiedział Cook.

Met Office poinformowało, że na wielu obszarach spadło ponad 200 milimetrów (8 cali) deszczu, aw niektórych obszarach do 350 mm, a dla rzek Nepean i Hawkesbury wydano ostrzeżenia o powodziach.

Camden w południowo-zachodnim Sydney znajdowało się pod wodą, a Bureau of Meteorology przewidziało, że poziom wody w obszarach North Richmond i Windsor na północny zachód od Sydney wzrośnie o więcej niż podczas trzech ostatnich poważnych powodzi z marca 2021 roku.

Ulewne deszcze spowodowały przelanie głównej tamy w Sydney wcześnie w niedzielę, a modelowy wyciek, który można porównać do dużego wycieku na tamie Warragamba w marcu 2021 r., poinformowali urzędnicy ds. wody.

„Zapory nie mają gdzie zatrzymać wody. Zaczynają przeciekać. Rzeki płyną zbyt szybko i zbyt niebezpiecznie. A potem istnieje ryzyko gwałtownej powodzi w zależności od tego, gdzie pada deszcz”, powiedziała komisarz stanowych służb ratunkowych Carlene York.

READ  Silny kwartalny rynek mieszkaniowy Home Depot wciąż rośnie

W Sydney obowiązuje około 70 nakazów ewakuacji, ponieważ władze wzywają ludzi do opuszczenia swoich domów, zanim zostaną bez prądu.

Gdy dziesiątki tysięcy ludzi czekało na ewakuację, w North Richmond i Windsor na zachodzie Sydney doszło do frustracji, ponieważ powodzie zalały tam domy po raz trzeci w tym roku.

„Skończyliśmy z tym. Skończyliśmy z tym. (To) trochę za dużo dla nas”, powiedział zalany mieszkaniec Windsor telewizji ABC.

Miejscowy mieszkaniec robi zdjęcie zalanej drogi w Camden w południowo-zachodnim Sydney, niedziela, 3 lipca 2022 r.

Co najmniej 29 osób zostało uratowanych z wód powodziowych, w tym jedna, która wisiała na słupie przez godzinę, gdy robotnicy usiłowali do nich dotrzeć.

Ciało mężczyzny, który spadł z kajaka, zostało wyciągnięte z portu w Sydney, okoliczności są badane, ale policja stwierdziła, że ​​wydaje się to być związane z warunkami wiatrowymi.

Unijny minister ds. zarządzania kryzysowego Murray Watt dostarczył więcej żołnierzy i powiedział w poniedziałek, że rząd uruchomił satelitarny system zarządzania kryzysowego, aby pomóc w akcjach ratowniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *