TWC wita mnichów buddyjskich prowadzących Tutong w świątyni Borobudur

Pokazuje, jak dużym krajem jest Indonezja i jak niezwykłe jest powitanie ze strony (indonezyjskiej) ludności różnych religii.

JAKARTA (ANTARA) – PT Taman Wisata Candi (TWC) Borobudur, Prambanan i Ratu Boko, państwowy holding turystyczny i lotniczy, serdecznie powitał mnichów buddyjskich w świątyni Borobudur na Jawie Środkowej przed Dniem Wesak.

Według raportu otrzymanego w piątek, mnisi z Tajlandii, którzy odprawiali rytuał zwany tudang, czyli długi spacer za Buddą, przybyli do świątyni w czwartek (1 czerwca 2023 r.).

Dyrektor PT TWC, Febrina Intan, powiedziała, że ​​aby zachować świętość i stosowność rytuału, jej grupa powitała mnichów w skromny sposób, wręczając im kwiaty i prowadząc ich do odprawiania rytuałów uwielbienia w świątyni.

Dodał, że serdeczne przyjęcie społeczności mieszkającej wokół świątyni Borobudur pokazuje tolerancję Indonezyjczyków wobec różnorodności religijnej.

Dyrektor generalny InJourney, Tony Oscaria, powiedział, że ciepłe przyjęcie odzwierciedla fakt, że społeczeństwo indonezyjskie stoi na straży różnorodności w jedności.

„To pokazuje, jak dużym krajem jest Indonezja i jak niezwykłe jest powitanie ze strony (Indonezyjczyków) ludzi różnych religii. „To jest to, co musimy podkreślić światu, że Indonezja jest bardzo tolerancyjnym krajem” – powiedział.

Oscaria miała nadzieję, że ta okazja przyciągnie do świątyni Borobudur więcej turystów, zwłaszcza buddystów, i będzie promować turystykę religijną.

Pochwalił Indonezyjską Radę Buddyjską (Walupi) i PT TWC za przygotowanie nadchodzących obchodów Dnia Wesak w świątyni Borobudur 4 czerwca 2023 r.

Przewodniczący Centralnego Komitetu Wykonawczego (DPP) Valupi City Hardati Murdaya podkreślił, że świątynia Borobudur jest niezwykłym dziedzictwem i powinna zostać zachowana.

Jako przedstawiciel indonezyjskiej społeczności buddyjskiej podziękował wszystkim stronom, które pomogły w przygotowaniach do obchodów święta Vesak w świątyni.

„(Ponadto) myślę, że wszystkie wspólnoty religijne (w Indonezji) przyczyniły się (pomagając mnichom podczas ich podróży). Mnichom z daleka pozwolono odpocząć w kościołach i meczetach; to było bardzo miłe” – dodał.

READ  Rosja wzywa Ukrainę do złożenia broni w wojnie w Siwerodonieck

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Obejmując mnichów buddyjskich w Tudang, Indonezyjska twarz tolerancji
Powiązane wiadomości: Mnisi buddyjscy przybywają do Borobudur na pielgrzymce Tudang
Powiązane wiadomości: Gościnność tajlandzkich mnichów buddyjskich ukazuje oblicze pojednania: duszpasterstwo

Przetłumaczone przez: Ade Junita, Yuu Liman
Redaktor: Aziz Kurmala
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *