Trzy najważniejsze wiadomości dzisiejszego dnia: Powód rządu Indonezji stojący za ograniczeniami importowymi na lotnisku Soekarno-Hatta

Tempo.co, DjakartaTempo angielski W czwartek, 14 marca 2024 r. zebraliśmy pierwsze trzy wiadomości. Do najważniejszych wydarzeń należą: plan Uniwersytetu Stanforda dotyczący budowy kampusu przy IKN w Indonezji, przyczyny zakazu importu na lotnisku Soekarno-Hatta; Anies Baswedan komentuje współpracę badawczą, przetasowania głosów jedynie jako nawiązanie do interwencji rządu w wybory w 2024 r.

Poniżej znajduje się lista 3 najważniejszych wiadomości Tempo angielski Dzisiaj:

1. Rząd Indonezji rzuca światło na przyczynę zakazu importu na lotnisku Soekarno-Hatta

TEMPO.CO, Dżakarta – Rząd Indonezji za pośrednictwem Ministerstwa Handlu rozpoczął wdrażanie przepisów dotyczących ograniczeń dotyczących towarów importowanych przez podróżnych z zagranicy.

Rozporządzenie handlowe nr 36 z 2023 r. dotyczące zasad i przepisów importowych, opublikowane 11 grudnia 2023 r., weszło w życie w niedzielę 10 marca 2024 r. Urząd Celno-Akcyzowy Soekarno-Hatta rozpoczął wdrażanie tej polityki.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej

2. Uniwersytet Stanforda zaprzecza planowi budowy kampusu w indonezyjskim IKN; Tylko współpraca badawcza

TEMPO.CO, Dżakarta – Uniwersytet Stanforda zaprzeczył planom budowy kampusu w stolicy Indonezji Nusantara (IKN), North Penajam Paser, we wschodnim Kalimantanie. Prywatny uniwersytet badawczy w Kalifornii w USA również oświadczył, że nie podpisał żadnej umowy z Indonezją.

„Szkoła Zrównoważonego Rozwoju Stanford Doerr nie zamierza zakładać żadnej jednostki fizycznej w Indonezji” – powiedziała przedstawicielka Stanforda Mara K. Wandlick w e-mailu do Tempo z 15 marca 2024 r.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej

3. Wypowiedzi Aniesa Baswedana na temat ponownego liczenia głosów sugerują interwencję państwa w wyborach w 2024 roku

TEMPO.CO, Dżakarta – Kandydat na prezydenta nr 01 Anies Baswedan odmawia komentarza na temat wyników przeglądu głosów w wyborach w 2024 r. Anis Baswedan i jego partner Muhaimin Iskandar kierują jedynie Aceh i Zachodnią Sumatrą spośród 29 prowincji, które zakończyły proces restrukturyzacji.

READ  WWF pomoże przyspieszyć dostęp do czystej wody: Ministerstwo

„Przyjrzyjmy się wynikom jako całości” – powiedział Anis zapytany przez grupę medialną po piątkowych modlitwach w meczecie Dian Al Mahri w Debok.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej

Tempo.co

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *