Trzy najważniejsze wiadomości dzisiejszego dnia: Kraje z najsilniejszą armią na świecie – powody, dla których indonezyjscy internauci nazywają swój kraj „Konoha”

Tempo.co, DjakartaTempo angielski Obejmuje pierwsze trzy wiadomości z poniedziałku 1 stycznia 2024 r. Oto najważniejsze informacje: Kraje z najsilniejszą armią na świecie, Indonezja na 13. miejscu, powody, dla których indonezyjscy internauci nazywają swój kraj „Konoha” oraz lista 10 walut ASEAN wraz z ich historią.

Poniżej znajduje się lista 3 najważniejszych wiadomości Tempo angielski Dzisiaj:

1. Indonezja, posiadająca najsilniejszą armię na świecie, zajmuje 13. miejsce

Bezpieczeństwo narodowe jest ważnym aspektem, o który rząd powinien dbać. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Obrony Republiki Indonezji nr 6 z 2012 roku bezpieczeństwo narodowe to wszelkie wysiłki na rzecz utrzymania suwerenności państwa, integralności terytorialnej Republiki Indonezji oraz bezpieczeństwa całego narodu. Jedną z ogólnych polityk bezpieczeństwa narodowego jest bezpieczeństwo militarne.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej

2. Powody, dla których indonezyjscy internauci nazywają swój kraj „Konoha”

TEMPO.CO, Dżakarta – Często możesz usłyszeć słowo Konoha w mediach społecznościowych lub w telewizji. To słowo często zyskuje na popularności na Twitterze. W innych przypadkach wielu indonezyjskich internautów używa słowa Konoha w odniesieniu do stanu Indonezja lub do komentowania dziwnego zachowania jego obywateli. A co Konoha ma wspólnego z Indonezją?

Konoha to fikcyjna wioska z serialu anime Naruto Shippuden, o której mówi się, że jest podobna do Indonezji. Ponieważ oba kraje mają wiele podobieństw.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej

3. Lista 10 walut krajów ASEAN wraz z ich historią

TEMPO.CO, Dżakarta – Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) to organizacja zrzeszająca państwa członkowskie z Azji Południowo-Wschodniej. Każdy kraj członkowski ma inną walutę, np. Tajlandia, Malezja czy Singapur. Jeśli chcesz odwiedzić wiele krajów ASEAN, poznaj waluty obowiązujące w tych krajach.

Dziesięć nominałów walut krajów ASEAN obowiązuje do dziś. Waluta jest prawnym środkiem płatniczym w tym kraju. Poniżej znajduje się lista walut krajów ASEAN.

READ  Policja aresztowała domniemanego przywódcę uzbrojonej grupy przestępczej w Highland Papua

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej

Tempo.co

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *