Trzy najważniejsze wiadomości dzisiejszego dnia: komary Wolbachia niemodyfikowane genetycznie, Anies Baswedan odwiedzi Palestynę, jeśli zostanie wybrany na prezydenta

Tempo.co, DjakartaTempo angielski Platforma zebrała 3 wiadomości z niedzieli, 3 grudnia 2023 r. Zakaz stosowania inżynierii genetycznej komarów Wolbachia, uznanie roli przemysłu w finansowaniu projektów dotyczących adaptacji do zmiany klimatu oraz wizyta Aniesa Baswedana w Palestynie, jeśli zostanie wybrany na prezydenta.

Poniżej znajduje się lista 3 najważniejszych wiadomości Tempo angielski Dzisiaj:

1. Komary Wolbachia nie są modyfikowane genetycznie

W poniedziałek 13 listopada tymczasowy rząd Bali ma wypuścić około 200 milionów komarów przenoszących bakterię Wolbachia, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się gorączki denga przez komary Aedes aegypti. Jednak projekt, który został zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia, został odłożony na półkę ze względu na silny sprzeciw miejscowej ludności.

Komary Wolbachia zostaną wypuszczone w pięciu miastach Pontang (wschodni Kalimantan), Kubang (wschodnia Nusa Tenggara) i Bandung (zachodnia Jawa) – powiedział Maxi Rein Rondonuwu, dyrektor generalny ds. zapobiegania i kontroli chorób w Ministerstwie Zdrowia. ), Semarang (Środkowa Jawa) i Zachodnia Dżakarta, gdzie mieszkańcy nie spotkali się z niewielką odmową lub nie spotkali się z nią wcale.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej

2. Uznanie roli finansowania branżowego w projektach adaptacji do zmian klimatycznych

Obecnie Indonezja jest domem dla wielu organizacji rządowych i pozarządowych zajmujących się adaptacją do zmian klimatycznych. Chociaż większość działań ma umiarkowany zakres, ukierunkowanie i wybór interwencji, promują one efektywne uczenie się i mogą być w pełni zrealizowane przy ostrożnym i skutecznym zarządzaniu.

Zdolność do zidentyfikowania sposobów, w jaki ekosystemy i społeczności są wrażliwe zarówno na zmienność i zmiany klimatu, jak i czynniki wewnętrzne i zewnętrzne, które wpływają na tę podatność, jest niezbędna do projektowania, wdrażania i oceny polityk i programów. Zmiana klimatu.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej

3. Anis Baswedan odwiedzi Palestynę, jeśli zostanie wybrany na prezydenta

Kandydat na prezydenta Anies Baswedan powiedział, że Palestyna jest jednym z trzech krajów na jego liście priorytetów, które chce odwiedzić, jeśli zostanie wybrany na prezydenta w 2024 r. Powiedział podczas krótkiej sesji pytań na konferencji Indonezyjska polityka zagraniczna 2023 (CIFP 2023). Sobota, 2 grudnia 2023 r.

READ  Najnowszy wywiad z Amber Heard: Johnny Depp oskarża byłą żonę o „przekształcenie” sprawy w NBC Citytown

Anis wybrał Palestynę jako moralne wsparcie w osiągnięciu prawdziwej niepodległości.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej

Tempo.co

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *