Inny statek dotarł do Matarbari z 65 250 MT węgla

YM Endeavour, statek pływający pod banderą Hongkongu i drugi co do wielkości statek zakotwiczony w porcie w Bangladeszu, przybył do nabrzeża węglowego w Matarbari Deep Sea Port z 65 250 MT węgla.

W godzinach popołudniowych 20 maja rozpoczął się rozładunek węgla ze statku, który 19 maja został przywieziony na pomost z głębin morskich sztucznym kanałem.

Sekretarz portu Chittagong, Omor Farooq, powiedział The Business Post: „Obecnie do Matarbari wciąż przybywają duże statki. Dzięki temu osiągnięciu portu Chittagong sektor morski Bangladeszu osiągnął nowy kamień milowy. Jak dotąd przybyły dwa duże statki. To zwycięstwo rozjaśniło wizerunek Bangladeszu w świecie morskim. Teraz jeden statek po drugim przypływa z węglem.

YM Endeavour ma 228,99 m długości i głębokość (zanurzenie) 12,5 m pod wodą. Zespół pilotów kierowany przez Masooda Hossaina, doświadczonego pilota z portu Chittagong, przy pomocy czterech holowników sprowadził statek na molo.

Wcześniej, 24 kwietnia, statek „Auso Maro” o długości 229 metrów i zanurzeniu 12,5 metra dotarł do zewnętrznego kotwicowiska portu Matarbari z 63 000 ton węgla z Indonezji. Statek został przywieziony do przystani Matarbari Coal Power Station 25 kwietnia pod nadzorem Chittagong Port Authority. Jest to jak dotąd największy statek, który zacumował w jakimkolwiek porcie w Bangladeszu. Był to pierwszy statek, który przywiózł węgiel do elektrowni węglowej. Statek pomyślnie rozładował węgiel i 7 maja opuścił port Matarbari.

READ  Mecze NBA 2022 – LeBron, Kevin Love i inni reagują na thriller Brooklyn Nets-Boston Celtics Game 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *