Trzy najważniejsze wiadomości dzisiejszego dnia: Dowódca TNI: 2 szpitale w Indonezji gotowe na przyjęcie 1000 Palestyńczyków

Tempo.co, DjakartaTempo angielski Zebrano pierwsze trzy wiadomości z 15 czerwca 2024 r. Oto najważniejsze wydarzenia: Dowódca TNI: 2 szpitale w Indonezji 1000 Palestyńczyków, indonezyjscy pielgrzymi hadżdż 1169 namiotów w Arafat Wukuf, a pomoc potrwa do grudnia 2024 r.

Poniżej znajduje się lista 3 najważniejszych wiadomości Tempo angielski Dzisiaj:

1. Dowódca TNI: 2 szpitale w Indonezji gotowe przyjąć 1000 Palestyńczyków

TEMPO.CO, Dżakarta – Armia Indonezji lub generał TNI Agus Subiyanto powiedział, że jego firma przygotowała żołnierzy do operacji pokojowych w Gazie w Palestynie, a później ewakuuje tysiąc pacjentów z Gazy do Indonezji.

Powiedział, że w wyniku izraelskich ataków Indonezja przygotowała dwa szpitale na przyjęcie tysięcy palestyńskich pacjentów. „W centralnym szpitalu wojskowym Gatot Subroto i szpitalu General Soedirman w południowej Dżakarcie” – powiedział podczas wydarzenia MUI w Dżakarcie w piątek 14 czerwca 2024 r.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej

2. Indonezyjscy pielgrzymi hadżdż zakwaterowani w 1169 namiotach podczas Wukuf w Arafat

TEMPO.CO, Dżakarta – Indonezyjscy pielgrzymi hadżdż będą zakwaterowani w 1169 namiotach rozmieszczonych w 73 Maktabach lub Markas podczas ceremonii Wukuf w Arafat. Urzędnicy w Arafacie powitają i poprowadzą pielgrzymów, aby zajęli tabernakulum zorganizowane na zasadzie lotnictwa i grupowania.

„Każdy namiot jest oznaczony naklejkami informującymi o pochodzeniu pielgrzymów, z kolorami i symbolami, które pielgrzymi mogą łatwo rozpoznać i zapamiętać” – powiedziała Viti Dwinanda, członkini centrum medialnego Ministerstwa Spraw Religijnych. pisemne oświadczenie. Sobota 15 czerwca.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej

3. Jokowi przedłuża pomoc dla ryżu do grudnia 2024 r

TEMPO.CO, Dżakarta – Prezydent Joko Widodo lub Jokowi podjął decyzję o przedłużeniu programu pomocy żywnościowej w postaci 10 kilogramów ryżu do końca tego roku. Pomoc dotycząca ryżu będzie przyznawana co dwa miesiące w sierpniu, październiku i grudniu.

Arif Prasetyo Adi, szef Narodowej Agencji Żywności (PABANAS), potwierdził to w Pałacu Prezydenckim w Dżakarcie w piątek 14 czerwca. Pomoc żywnościowa skierowana do 22 milionów gospodarstw domowych beneficjentów (KPM) miała położyć temu kres. miesiąc.

READ  Co to jest akwamacja? Proces stojący za „Zieloną Kremacją” Desmonda Tutu | Desmond Tutu

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej

Tempo.co

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *