Trzęsienie ziemi o sile 4,1 mln było częścią 699 wstrząsów wtórnych, które dotknęły Bawen, Tuban i Jawę Wschodnią.

Tempo.co, DjakartaInstytut Meteorologii, Klimatologii i Geofizyki (PMKG) poinformował, że tektonika Trzęsienie ziemi W środę, 29 maja o godzinie 13:38:41 czasu zachodnioindonezyjskiego (WIB) uderzył obszar Tuban we Wschodniej Jawie i jego okolicach.

Agencja podała, że ​​trzęsienie miało siłę 4,1 w skali Richtera. Trzęsienie ziemi wykryto na 5,68 stopnia szerokości geograficznej południowej i 112,52 stopnia długości geograficznej wschodniej lub na głębokości 10 kilometrów w morzu, 145 kilometrów na północny wschód od Tuban.

„Biorąc pod uwagę trzęsienie ziemi i hipocentrum, było to płytkie trzęsienie ziemi wywołane lokalną działalnością uskokową” – stwierdził Dariono, szef Centrum Trzęsień Ziemi i Tsunami agencji, w oświadczeniu ze środy, 29 maja.

II MMI Intensywność Drżenie odczuwalne w okolicy Bawean. Nie ma jeszcze informacji na temat zniszczeń spowodowanych trzęsieniem ziemi.

Wyniki monitorowania przeprowadzonego przez BMKG wykazały, że trzęsienie było wstrząsem wtórnym po trzęsieniu ziemi w Bhavan o sile 6,0 w skali Richtera, które miało miejsce o godzinie 11:22:45 WIB w piątek 22 marca. Według stanu na godzinę 15:00 agencja odnotowała co najmniej 699 wstrząsów wtórnych.

Erwina Primę

Wybór nauczyciela: Indonezyjskie miasto Sukabumi dotknięte trzęsieniem ziemi o sile 4,1 mln w rowie Sipamingis

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Tłum atakuje kościół w Teboku, zmuszając wiernych do przejścia na nabożeństwa online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *