Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,6 w Indonezji zabiło 162 osobyCNN

5.6 Liczba zabitych w skali Richtera Trzęsienie ziemi W środku IndonezjaWedług gubernatora prowincji Jawa Zachodnia liczba ta wzrosła do 162.

Około 326 osób zostało rannych, z różnym stopniem ciężkości, powiedział gubernator Zachodniej Jawy Ridwan Kamil na konferencji prasowej.

Według United States Geological Survey (USGS) trzęsienie ziemi uderzyło w poniedziałek na głębokości 10 kilometrów (6,2 mil) w regionie Cianjur na Zachodniej Jawie.

Trzęsienie ziemi przesiedliło 13 782 osób – wszyscy zostaną zakwaterowani w 14 obozach dla uchodźców. Co najmniej 2345 domów zostało uszkodzonych.

Według lokalnego biura Narodowej Agencji Zarządzania Katastrofami (BNPB), cztery szkoły i 52 domy zawaliły się lub zostały poważnie uszkodzone. Uszkodzony został także meczet i szpital – poinformowała agencja.

BNPB powiedział, że nie ma ryzyka tsunami, poinformował Reuters.

Herman Suharman, urzędnik państwowy w Cianjur, powiedział mediom, że niektórzy mieszkańcy zostali uwięzieni w gruzach zawalonych budynków. Kanał informacyjny Metro TV pokazał setki ofiar leczonych na szpitalnym parkingu.

Urzędnicy miejscy w Cianjur ewakuują rannego kolegę po trzęsieniu ziemi.

Powiedział, że islamska szkoła z internatem również została uszkodzona, a komunikacja została zakłócona z powodu przerw w dostawie prądu.

Według Reutersa nagrania telewizyjne pokazywały mieszkańców stłoczonych na zewnątrz budynków.

Mężczyzna, nazwany tylko jako Machlis, powiedział, że poczuł „ogromne drżenie” oraz że ściany i sufit jego biura zostały uszkodzone.

„Byłem bardzo zszokowany. Martwiłem się, że będzie kolejne trzęsienie ziemi” – powiedział Machlis Metro TV.

Ponieważ w ciągu dwóch godzin po trzęsieniu zgłoszono 25 wstrząsów wtórnych, BMKG ostrzegło przed ryzykiem osunięcia się ziemi, zwłaszcza w przypadku ulewnego deszczu.

Budynek szkoły Cianjur zawalił się po trzęsieniu ziemi.

Przemawiając wcześniej na konferencji prasowej, wojewoda Kamil powiedział, że liczba ofiar prawdopodobnie wzrośnie.

„Na miejscu zdarzenia uwięzionych jest znacznie więcej mieszkańców i spodziewamy się, że liczba rannych i zabitych ofiar będzie z czasem rosła” – powiedział w poniedziałek Kamil.

READ  Serena Williams pokonała drugą na świecie Annette Kontavit w meczu singlowym US Open.

Powiedział, że ratownicy nie są obecnie w stanie dotrzeć do niektórych uwięzionych osób, a sytuacja pozostaje chaotyczna z możliwością wystąpienia wstrząsów wtórnych.

Urzędnicy państwowi budują obecnie namioty i schronienia dla ofiar, zaspokajając jednocześnie ich podstawowe potrzeby – dodał Kamil.

Indonezja leży na „Pierścieniu Ognia” otaczającym Ocean Spokojny, powodując częste trzęsienia ziemi i aktywność wulkaniczną. Jedna z najbardziej aktywnych sejsmicznie stref na planecie, rozciąga się od Japonii i Indonezji po Kalifornię i Amerykę Południową po jednej stronie Pacyfiku.

W 2004 roku trzęsienie ziemi o magnitudzie 9,1 w pobliżu wyspy Sumatra w północnej Indonezji wywołało tsunami, które nawiedziło 14 krajów, zabijając 226 000 ludzi wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego, z czego ponad połowa w Indonezji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *