Tolerancja religijna kluczem do pokoju: dowództwo wojskowe Dżakarty

JAKARTA (ANTARA) – dowódca Regionalnego Dowództwa Wojskowego Jayakarta (Dżakarta), generał dywizji Mohammad Hassan, podkreślił znaczenie tolerancji religijnej dla utrzymania pokoju, zwłaszcza w ramach przygotowań do wyborów parlamentarnych w 2024 roku.

„Uczyńcie pluralizm mocnym fundamentem dla wspierania braterstwa i pokoju w Indonezji” – powiedział w sobotę podczas drugiego krajowego spotkania roboczego Indonezyjskiej Agencji ds. Relacji z Młodzieżą w Meczecie (BKPRMI) Dawah i Instytutu Rozwoju Zasobów Ludzkich (LPPDSDM).

Zwracając się do meczetowej młodzieży, Hassan podkreślił, że Indonezja jest dużym i zróżnicowanym krajem z największą populacją muzułmańską na świecie.

Według niego Dżakarta, centrum władzy, powinna zachować spokój w nadchodzącym roku politycznym i wyborach parlamentarnych 2024 ze względu na ryzyko konfliktów społecznych wynikających z polaryzacji ugrupowań.

Tematem spotkania była „Synergia między Masjid Youth i armią indonezyjską (TNI) w osiąganiu harmonii społecznej i pokoju w roku politycznym”.

Hasan powiedział, że jego strona jest zawsze gotowa do współpracy ze wszystkimi grupami społecznymi, w tym z młodzieżą meczetów, w ochronie i ochronie Dżakarty i jej okolic, zwłaszcza podczas wyborów parlamentarnych.

Następnie wyraził swoją dumę z młodych członków LPPDSDM BKPRMI, którzy są oddani krzewieniu braterstwa i podtrzymywaniu tolerancji religijnej.

PKPRMI jest jedną z islamskich organizacji religijnych, które odgrywają znaczącą rolę w rozwoju młodego pokolenia, będącego filarem postępu kraju.

Wydarzenie zakończyło się wspólnym zdjęciem i wymianą upominków z Hassanem i przewodniczącym BKPRMI H. Saidem Aldim Al Idrusem oraz przedstawicielami LPPDSDM BKPRMI ze wszystkich prowincji kraju.

BKPRMI zostało założone 3 września 1977 r., skupiając się przede wszystkim na programach wzmocnienia pozycji dla młodszego pokolenia.

POWIĄZANE: Obejmując mnichów buddyjskich w Tudang, indonezyjska twarz tolerancji
Powiązane wiadomości: Wszystkie religie promują ludzką godność: Istiklal Wielki Imam

Przetłumaczone przez: Abdu F, Kensu
Autor: Anton Santoso
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *