Teksas przejmuje kontrolę nad niezależnym okręgiem szkolnym w Houston

(CNN) Liderzy Houston Independent School District, największego okręgu szkolnego w Teksasie i jednego z największych w kraju, zostaną zastąpieni przez nową radę powołaną przez stanowego komisarza ds. edukacji, poinformował w środę okręg.

Texas Education Agency zamierza zastąpić kuratora dystryktu i kuratorium oświaty „w ciągu najbliższych kilku miesięcy” – poinformowała obecna rada ds. edukacji w oświadczeniu.

Interwencja podlega prawu stanowemu, które pozwala stanowi na eliminację zarządów okręgów, których szkoły nie spełniają określonych standardów stanowych.

Pojawia się po tym, jak Sąd Najwyższy Teksasu w styczniu, po wieloletniej batalii prawnej między dystryktem a komisarzem ds. edukacji, Wyrok zapadł na korzyść Komisarza.

Przejęcie było „skomplikowane, ale było nieoczekiwane” – powiedział burmistrz Houston Sylvester Turner.

Millard House II, który będzie superintendentem od 2021 r., powiedział, że posunięcie to „nie umniejsza sukcesów, jakie odnieśliśmy w całym dystrykcie. Jestem przekonany, że nasi nauczyciele i personel będą nadal wykonywać pracę niezbędną do zapewnienia pozytywnych wyników uczniów na każdym etapie” poziom.”

Stanowy związek zawodowy nauczycieli wyraził oburzenie tą decyzją.

Texas Institute of Education „stracił w tym momencie wszelkie miejsce na osądzanie lub bycie wzorem do naśladowania dla każdego z nas” – powiedział na konferencji prasowej prezes Amerykańskiej Federacji Nauczycieli Teksasu, Jeff Gabo.

„Państwo i jego urzędnicy są teraz odpowiedzialni za ponad 180 000 uczniów i 25 000 pracowników szkół” – powiedział Capo. „Jeśli chodzi o nich, w tym momencie nie mam wyboru, jak tylko życzyć im powodzenia i mieć nadzieję, że im się uda. Ale nie popełnijcie błędu, będziemy obserwować każdy ich ruch”.

Takie przejęcia nie są niespotykane, ale nie są powszechne, twierdzi Domingo Moral, profesor nadzwyczajny nauk politycznych i służby publicznej na Uniwersytecie Nowojorskim oraz autor książki „Takeover: Race, Education and American Democracy”, która koncentruje się na tej kwestii.

READ  Putin powiedział, że Rosja jest gotowa do negocjacji w sprawie Ukrainy

„Mamy 10 000 okręgów szkolnych w tym kraju, a jest ich tylko około 110”, powiedział Morell CNN, w tym Newark, New Jersey, Detroit i Filadelfia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *