Talibowie nakazują organizacjom pozarządowym zakazanie pracy kobietomCNN

The Administracja talibów Zgodnie z listem wysłanym do wszystkich licencjonowanych organizacji pozarządowych przez Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Gospodarki nakazało wszystkim lokalnym i międzynarodowym organizacjom pozarządowym (NGO) w Afganistanie powstrzymanie ich pracownic przed przychodzeniem do pracy.

Ministerstwo poinformowało, że nieprzestrzeganie przepisów spowoduje cofnięcie licencji wspomnianym organizacjom pozarządowym.

Ministerstwo w liście – którego ważność potwierdził CNN jego rzecznik Abdul Rahman Habib – jako powody decyzji podało nieprzestrzeganie islamskich zasad dotyczących ubioru oraz innych praw i przepisów islamskiego emiratu.

„Ostatnio pojawiły się poważne skargi dotyczące nieprzestrzegania islamskich hidżabów i innych praw i przepisów Islamskiego Emiratu”, czytamy w liście, czego skutkiem jest „dyrektywa o zawieszeniu zatrudnienia wszystkich pracownic krajowych i międzynarodowych organizacji pozarządowych. ”

Wcześniej w tym tygodniu rząd talibów Zawieszona edukacja uniwersytecka Dla wszystkich studentek w Afganistanie.

Rzecznik afgańskiego Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego potwierdził we wtorek CNN zawieszenie uczelni. W piśmie wydanym przez Ministerstwo Edukacji napisano, że decyzja ta została podjęta na posiedzeniu rządu i że zarządzenie wejdzie w życie natychmiast.

Na transmitowanej przez telewizję konferencji prasowej w czwartek talibski minister szkolnictwa wyższego powiedział, że zakazuje wstępu na uniwersytety kobietom, które nie przestrzegają islamskich zasad dotyczących ubioru i innych „islamskich wartości”. działanie wywołał oburzenie Wśród kobiet w Afganistanie.

To wskazuje Jeszcze jeden krok Brutalne stłumienie przez talibów wolności afgańskich kobiet nastąpiło po przejęciu kraju przez twardą grupę islamistów w sierpniu 2021 r.

Organizacja Narodów Zjednoczonych potępiła oświadczenie talibów w sobotę.

„Kobiety muszą odgrywać ważną rolę we wszystkich aspektach życia, w tym w działaniach humanitarnych. Zakazywanie kobietom pracy jest pogwałceniem podstawowych praw kobiet i wyraźnym pogwałceniem zasad humanitarnych” – stwierdziło ONZ.

„Ta ostatnia decyzja jeszcze bardziej zaszkodzi najbardziej bezbronnym, zwłaszcza kobietom i dziewczętom”.

Powiedział również, że zorganizuje spotkanie z przywódcami talibów, aby spróbować wyjaśnić.

READ  Ministerstwo organizuje warsztaty wspierające turystykę gastronomiczną w Ubud

Amnesty International wezwała do „natychmiastowego wycofania” zakazu i „przestania nadużywania władzy” przez talibów.

„Kobiety i dziewczęta nie powinny być karane za domaganie się i ochronę swoich podstawowych praw” – napisano w oświadczeniu. „Prawo do pracy dla wszystkich ludzi, zwłaszcza kobiet w Afganistanie, musi być w pełni realizowane zgodnie z międzynarodowym prawem dotyczącym praw człowieka”.

W sobotę przemawiał także sekretarz stanu USA Anthony Blinken. „Zakaz talibów dotyczący pomocy humanitarnej dla kobiet w Afganistanie zakłóca pomoc ratującą życie milionom” – napisała na Twitterze.

„Kobiety znajdują się w centrum operacji humanitarnych na całym świecie. Ta decyzja będzie katastrofalna dla mieszkańców Afganistanu.

Specjalny przedstawiciel USA w Afganistanie Thomas West napisał w sobotę na Twitterze, że ostatni rozkaz talibów był „głęboko nieodpowiedzialny”.

„Stwarza to śmiertelne zagrożenie dla milionów ludzi, którzy polegają na pomocy ratującej życie. Talibowie ignorują swoje najbardziej podstawowe obowiązki wobec swoich ludzi” – napisał West na Twitterze.

Podczas gdy talibowie wielokrotnie twierdzili, że chronią prawa kobiet i dziewcząt, w rzeczywistości zrobili coś przeciwnego, odbierając im wolność, o którą niestrudzenie walczyli przez ostatnie dwie dekady.

Niektóre z najbardziej znaczących ograniczeń dotyczyły edukacji, a dziewczętom zabroniono powrotu do szkół średnich w marcu. Ten ruch pozostawił wielu uczniów i ich rodziny zdruzgotanym Swoje zniszczone marzenia opisali w CNN Zostać lekarzem, nauczycielem lub inżynierem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *