Szef policji w Papui wzywa do zachowania spokoju w związku z chaosem bezpieczeństwa w Barrow

JAIPURA, Papua (ANTARA) – Komendant Główny Policji Papui Insp. Generał Mathias Fakiri wezwał policję, aby nie dała się odstraszyć zakłócaniu bezpieczeństwa przez uzbrojonych przestępców działających w Paro w dystrykcie Ntuga w prowincji Highland Papua.

„Okręg Baro jest daleko od okręgu Kenyam i nakazaliśmy regionalnym szefom policji, aby nie polowali na uzbrojonych przestępców. Jest to bardzo niebezpieczne” – powiedział w piątek Fakiri w Jayapura w prowincji Papua.

Dodał, że strzelanina, która miała miejsce w czwartek (30 listopada), w wyniku której zginęło dwóch żołnierzy w podokręgu Barrow, była spowodowana „chaosem bezpieczeństwa” ze strony uzbrojonych przestępców działających w okolicy.

Dwaj polegli żołnierze należeli do Grupy Zadaniowej Batalionu Piechoty Zmechanizowanej Dowództwa Rezerwy Strategicznej Armii (Kostrad). 25 listopada czterech żołnierzy Kostradu zginęło w strzelaninie z papuaskimi rebeliantami w Barrow.

Aby uniknąć dalszych ofiar śmiertelnych, Fakhiri powiedział, że polecił funkcjonariuszom policji, aby nie wpadali w złość, zachowali ostrożność i dopilnowali, aby takie zdarzenia nie powtórzyły się w przyszłości.

„Cały personel powinien zaostrzyć środki bezpieczeństwa, aby zapobiec ponownym zamieszkom ze strony uzbrojonych przestępców” – zauważył, podkreślając jednocześnie potrzebę podjęcia działań przeciwko osobom odpowiedzialnym za zbrodnie.

„Zatrzymano wielu członków zbrojnych grup przestępczych działających w Papui. Mam nadzieję, że uda się odkryć całą ich siatkę” – zauważył.

ANTARA poinformowała, że ​​w ciągu ostatnich kilku lat uzbrojone grupy Papuasów często stosowały taktykę ofensywną przeciwko indonezyjskim siłom bezpieczeństwa i przeprowadzały akty terroru, aby zaszczepić strach wśród ludności cywilnej w dzielnicach Intan Jaya, Nduga i Bangkok. Ludzie.

Celem takich aktów terroryzmu są pracownicy budowlani, kierowcy taksówek motocyklowych (ojek), nauczyciele, studenci, uliczni sprzedawcy żywności i cywilne samoloty.

W dniu 2 grudnia 2018 r. grupa uzbrojonych separatystów papuaskich brutalnie zabiła 31 pracowników PT Istaka Karya, którzy byli zaangażowani w projekt Trans Papua w Kali Yigi i Kali Aurak w podokręgu Yigi w dystrykcie Nduga.

READ  Kontrakty terminowe na akcje rosną, aby rozpocząć tydzień od posiedzenia Fed, kluczowe dane o inflacji na pokładzie

2 marca 2022 r. kilku członków uzbrojonej grupy papuaskiej działającej w podokręgu Pyoga w dystrykcie Puncak zabiło ośmiu pracowników Balabaring Timur Telematica (PTD), którzy naprawiali państwową wieżę telekomunikacyjnej stacji nadawczo-odbiorczej (PTS). Operatorem jest Telkomsel.

Robotników zidentyfikowano jako B, R, BN, BT, J, E, S i PD, natomiast inny pracownik zidentyfikowany jako NS przeżył atak, powiedział rzecznik policji Papui, główny komisarz policji Ahmed Kamal.

7 lutego 2023 r. nowozelandzki pilot Philip Mark Mehrdens został wzięty jako zakładnik przez grupę zbrojną dowodzoną przez Aegeans Kokoya, której członkowie podpalili jego samolot w dystrykcie Nduka.

Mehrtens pilotował samolot należący do indonezyjskich linii lotniczych Susi Air, kiedy został schwytany przez grupę zbrojną dowodzoną przez Kokoyę.

16 października 2023 r. papuascy separatyści zaatakowali szereg tradycyjnych górników złota w dystrykcie Yakukimo w prowincji Begunungan w Papui, zabijając siedmiu z nich.

Powiązane wiadomości: TNI przyjmuje podejście „inteligentnej mocy” do przeciwdziałania atakom KKB
Powiązane wiadomości: Ciała czterech poległych żołnierzy odesłano do domu w celu pochówku: TNI

Przetłumaczone przez: Ardles L, Rahmat Nasushan
Autor: Anton Santoso
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *