Stymulacja poznawcza dla indonezyjskich pielgrzymów hadżdż z demencją

Tempo.co, Djakarta – Indonezyjskie Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło wdrażanie metody stymulacji poznawczej w celu rozwiązania problemu demencji u starszych pielgrzymów pielgrzymujących do Mekki. Jednym z powszechnych sposobów jest aktywna interakcja z pielgrzymami.

Ogólnie rzecz biorąc, wczesne widoczne objawy demencji obejmują zapominanie, zwłaszcza o niedawno przeżytych wydarzeniach, trudności w uczeniu się nowych rzeczy i trudności z koncentracją, w tym zdolność do zapamiętywania czasu i miejsca. W niedawno zarejestrowanym przypadku starszy pielgrzym wykazywał powyższe objawy.

Indonezyjski Komitet Organizacyjny Hadżdż (PPIH) Kierownik ds. Zdrowia w Arabii Saudyjskiej M. Imran powiedział, że osoby ubiegające się o pielgrzymkę z Indonezji są bardziej narażone na demencję.

Jednym z nich był niedawny incydent starszego kandydata na pielgrzymkę, który wracał do domu, aby nakarmić kurczaka w wirusowym wideo w mediach społecznościowych. Incydent, który miał miejsce podczas lotu z Indonezji do Arabii Saudyjskiej, przykuł uwagę internautów.

Istnieją również przypadki, w których starzy pielgrzymi hadżdż z Indonezji myśleli, że wciąż są w swoim rodzinnym mieście, kiedy wylądowali w Mekce.

Imran powiedział, że demencja jest stanem podatnym na zagrożenia, którego należy się spodziewać podczas organizowania hadżdż w 2023 r., przy czym około 45 procent z 200 000 potencjalnych pielgrzymów w populacji jest narażonych na demencję. Pracownicy służby zdrowia Haj są wezwani do udzielania pomocy pacjentom, dopóki nie wyzdrowieją, oraz do utrzymywania kontaktów towarzyskich z kolegami, aby zapobiec demencji.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Pielgrzymi hadżdż odradzali robienie zbyt wielu selfie przed Kaaba

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Rosja wzywa Ukrainę do złożenia broni w wojnie w Siwerodonieck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *