STC 2023 Korzystne ekonomicznie dla społeczności papuaskich: Ministerstwo

Biak (ANTARA) – Według Ministerstwa Inwestycji krajowe wydarzenie turystyczne Sail Teluk Cenderawasih (STC), zaplanowane na 21–27 listopada tego roku w prowincji Papua, przyniesie korzyści gospodarcze lokalnym społecznościom i pomoże przyspieszyć wysiłki na rzecz rozwoju prowincji.

Gospodarzami wydarzenia będą cztery okręgi prowincji Papua: Biak Numfor, Sarmi, Waroben i Yapen Islands.

„STC stanowi dowód obecności rządu w przyspieszaniu rozwoju wyspy Biak w zakresie infrastruktury, turystyki, rybołówstwa, gospodarki, sztuki i kultury” – powiedział Nurul Igwan, zastępca ds. promocji inwestycji w Ministerstwie Inwestycji w Biak. Numfor .

Igwan zauważył, że administracja prezydenta Joko Widodo zwraca szczególną uwagę na potrzebę rozwoju Papui. Hosting STC 2023 to jedna z form wsparcia, jakie zapewnia rząd – dodał.

Wyraził nadzieję, że krajowy program turystyki przyciągnie podmioty biznesowe do inwestowania w Biak Numfor, zwłaszcza w sektorach rybołówstwa i turystyki.

„Wierzymy, że tygodniowe wydarzenie przyniesie korzyści gospodarcze społecznościom lokalnym, na których działają mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MSME)” – zauważył.

STC 2023, jeden z krajowych planów strategicznych Indonezji, obejmie różne działania, w tym eksport produktów rybołówstwa, wycieczkę dyplomatyczną, wystawę prezentującą produkty MSME, sesje rozrywkowe, seminarium dotyczące rybołówstwa, mecze biznesowe, bazar żywności i łódź. Parada.

W lutym tego roku Minister Koordynujący ds. Gospodarki Morskiej i Inwestycji Luhut Binsar Bandjaitan powiedział, że STC będzie wydarzeniem skupiającym się na trzech aspektach.

„Trzy główne tematy tego wydarzenia to eksport rybołówstwa, inwestycje i budowanie potencjału regionalnego” – zauważył.

Wyraził także nadzieję, że wydarzenie, którego temat będzie zatytułowany „Potwierdzenie suwerenności morskiej Indonezji na Pacyfiku”, pomoże regionowi Papui wyrazić poczucie jedności i solidarności w rozwoju regionalnym poprzez współpracę wielostronną.

Powiązane wiadomości: Południowo-Zachodnia Papua buduje szkołę turystyczną, aby wesprzeć Raja Ambat
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Ministerstwo ustala numer Piac do uwzględnienia w Narodowym Planie Turystyki
Powiązane wiadomości: Festiwal Kreatywny w Nampe odzwierciedla ducha kreatywnej gospodarki Papuasów

READ  Uniwersytety pomagają palestyńskim studentom w postaci stypendiów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *