Standaryzacja CCS wspiera wdrażanie ekonomicznej wartości emisji dwutlenku węgla: BSN

JAKARTA (ANTARA) – Krajowa Agencja Normalizacyjna (BSN) podkreśliła potrzebę ujednolicenia mechanizmu wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCS) w celu uregulowania i wdrożenia wartości ekonomicznej emisji dwutlenku węgla w Indonezji.

Aby ograniczyć emisje i osiągnąć zerową emisję netto w Indonezji, co stanowi cel rządu, CCS będzie jedną z technologii łagodzących wdrażanych na poziomie przemysłowym, powiedział w czwartek zastępca urzędnika BSN ds. rozwoju standardów, Hendro Kusumo.

„Będziemy przeprowadzać akredytację zatwierdzonych organizacji w celu weryfikacji i weryfikacji aspektów związanych z wartością ekonomiczną węgla” – wyjaśnił.

Indonezja będzie gospodarzem 18. posiedzenia plenarnego i posiedzeń grupy roboczej ISO/TC 265 w dniach 3–7 czerwca w celu omówienia wychwytywania, transportu i geologicznego składowania dwutlenku węgla.

W ramach ISO/TC 265 opublikowano dotychczas 13 norm, z których cztery zostały przyjęte jako indonezyjskie normy krajowe (SNI), aby wspierać wdrażanie w kraju wartości ekonomicznej emisji dwutlenku węgla.

Jodi Mahardi, Poddepartament Suwerenności Morskiej i Energii Ministerstwa Koordynującego Gospodarkę Morską i Inwestycje, podkreśliła, że ​​normalizacja wzmocni globalny status Indonezji we wdrażaniu CCS.

CCS wdrożono w różnych krajach, w tym w Kanadzie i Norwegii, co zwiększy zaufanie inwestorów do wdrożenia wartości ekonomicznej emisji dwutlenku węgla w Indonezji, powiedział.

„Pomoże nam to uzyskać uznanie naszego handlu uprawnieniami do emisji przez społeczność międzynarodową, co wszystko ułatwi” – ​​dodał.

Wspierając wdrożenie mechanizmu CCS w Indonezji, prezydent Joko Widodo podpisał 30 stycznia rozporządzenie prezydenckie.

Rozporządzenie zapewnia podstawę prawną dla CCS jako jednej ze strategii Indonezji mających na celu łagodzenie skutków zmiany klimatu poprzez wychwytywanie, wykorzystywanie i składowanie dwutlenku węgla.

Powiązane wiadomości: Indonezja zwiększa wartość gospodarki emisyjnej, aby osiągnąć cel NDC
Powiązane wiadomości: Władze regionalne poproszono o nadzorowanie wdrażania wartości gospodarki węglowej

READ  Udostępniono pierwsze kolorowe zdjęcia z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba NASA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *