Środki przeciwdziałające suszy: Widodo dokonuje przeglądu instalacji pomp w Sulawesi

Dżakarta (Antara) – Prezydent Joko Widodo (Jokowi) dokonał w czwartek przeglądu instalacji 360 pomp w dystrykcie Sinjai w Południowym Sulawesi w ramach środka przygotowawczego mającego na celu utrzymanie produktywności gospodarstw przed długą porą suchą.

„Jesteśmy w trakcie instalowania na polu pomp 360°. Mamy nadzieję, że zwiększy to produktywność rolników przed długimi, suchymi, upałami i falami upałów w porze suchej” – powiedział na marginesie swojej czwartkowej wizyty roboczej.

Powiedział, że projekt pompowania w Południowym Sulawesi będzie kontynuowany w porze deszczowej w ramach przygotowań na długi okres suszy.

„Teraz instalujemy go, gdy mocno pada deszcz. To nie ma znaczenia, to nasz produkt” – dodał.

Według Widodo upały występujące w różnych częściach świata spowodowały susze, które spowodowały ograniczenie produkcji żywności w lokalnych krajach.

„Wszystkie kraje borykają się z suszą i spadkiem produkcji ryżu. Nie chcemy tego. To pompowanie jest naszym wysiłkiem (aby stawić czoła suszy)” – dodał.

Według niego projekt pompowania gruntów rolnych realizowany jest nie tylko w Południowym Sulawesi, ale także na Jawie Środkowej, Jawie Zachodniej, Jawie Wschodniej, Lampung i innych obszarach produkcji rolnej, gdzie prowadzi się przechowywanie ryżu.

Widodo zwrócił się wcześniej do Ministerstwa Rolnictwa o przeznaczenie 70 tys. pomp na wsparcie nawadniania pól ryżowych i prowadzenia działalności rolniczej, aby złagodzić prognozowaną w Indonezji suszę od lipca do października 2024 r.

Prezydent potwierdził, że Ministerstwo Rolnictwa dołoży wszelkich starań, aby spełnić ogólne wymagania dotyczące pomp, aby zapewnić uwzględnienie wszystkich obszarów produkcyjnych.

Wcześniej minister rolnictwa Andy Amran Sulaiman wezwał władze regionalne do natychmiastowych działań w oczekiwaniu na światowy kryzys żywnościowy.

Sulaiman powiedział, że samorządy regionalne powinny zapewnić realizację programu pompowania. Regionalne Biura Rolnictwa zostały poproszone o zapewnienie dostępności wody i poinformowanie, czy konieczne jest pompowanie, aby zapewnić płynną realizację projektu.

READ  Strzelanina w Des Moines: 2 studentów nie żyje, personel w stanie krytycznym, policja

Powiązane wiadomości: Minister handlu bada środki przeciwdziałające El Nino
Powiązane wiadomości: Rząd przygotowuje pilotażowe działania zapobiegające suszy
Powiązane wiadomości: Ministerstwo pracuje nad wdrożeniem środków zapobiegających suszy przed porą suchą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *