Sprawdzenie faktów: przewodniczący WEF nie prosił o „pełną kontrolę rządu” nad krajami

Na szczycie Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) Glass Schwab nie nalegał, aby światowi przywódcy oddali pełną kontrolę nad swoimi krajami Światowemu Forum Ekonomicznemu, wbrew twierdzeniom w mediach społecznościowych. Rzecznik WEF nazwał to twierdzenie „fałszywą wiadomością”.

Użytkownicy Internetu udostępniają tytuł I to stwierdzenie z artykułu opublikowanego przez The People’s Voice.

Stwierdzono, że Schwab złożył oświadczenie na szczycie ASEAN w 2023 r. i że „nakazał przywódcom rządów współpracować z WEF w przeciwnym razie ryzykuje utratę władzy i wpływów w nowym zglobalizowanym krajobrazie”.

Jak podała agencja Reuters, szczyt ASEAN 2023 odbył się w Dżakarcie w Indonezji w dniach 2–5 września.

Schwab wziął udział w panelu Forum ASEAN-Indo-Pacific w dniu 5 września (sygnatura czasowa 1:29:46). Mówił o współpracy krajów i przedsiębiorstw, ale nie nakazywał rządom współpracy z WEF pod groźbą utraty władzy.

Yann Zopf, dyrektor ds. zaangażowania mediów WEF, określił tę tezę jako „fałszywą wiadomość” i stwierdził, że „miała ona na celu zdyskredytowanie ważnej pracy, jaką Światowe Forum Ekonomiczne wykonuje w sprawie poważnych globalnych wyzwań”.

Reuters sprawdził już wcześniej artykuły People’s Voice, w tym kilka fałszywych twierdzeń na temat WEF. W jednym z takich artykułów fałszywie stwierdzono, że WEF podpisało rozkaz „odwołania” wyborów w USA – czego nie stwierdził i nie miał do tego uprawnień.

People’s Voice nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Osąd

kłamstwo Klaus Schwab nie namawiał światowych przywódców do przekazania WEF pełnej kontroli nad swoimi krajami podczas szczytu ASEAN w 2023 r.

Ten artykuł został przygotowany przez zespół Reuters ds. sprawdzania faktów. Przeczytaj więcej o naszej pracy polegającej na sprawdzaniu faktów.

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  French Open 2022: Rafael Nadal celuje w bekhend Caspara Roota przez kort forhendowy, aby przejąć kontrolę nad finałem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *