Singapur i Chiny utworzą fabryki tekstylne w Indonezji: rząd

Tempo.co, DjakartaFirmy zagraniczne Singapur A Chiny planują budować włókienniczy Ujawniono Ministerstwo Koordynujące Przemysł, Gospodarkę Morską i Inwestycje w Indonezji. Oczekuje się, że inwestycje pobudzą gospodarkę kraju.

„Inwestorzy pochodzą z Indonezji, Singapuru i Chin” – powiedział Septian Hario Seto, zastępca Ministerstwa Inwestycji i Koordynacji Górnictwa. Tempo w czwartek 27 czerwca.

Odmawiając podania konkretnych nazw, Seto powiedział, że obecnie w projekt zaangażowanych jest łącznie 12 firm.

Dodał, że fabryki będą zlokalizowane na Jawie Zachodniej i Jawie Środkowej, w tym w Subang, Preeps, Karawang, Kladan, Solo i Sukoharjo.

Oczekuje się, że budowa nowej fabryki tekstyliów stworzy dziesiątki tysięcy nowych miejsc pracy, a nawet 41 000, dodał Seto.

Podczas transmisji programu MINDialogue na kanale YouTube telewizji CNBC 20 czerwca minister koordynujący ds. gospodarki morskiej i rybołówstwa Luhut Binsar Pandjaitan podkreślił zainteresowanie chińskich przedsiębiorstw tekstylnych inwestowaniem w Indonezji i zapewnieniem zakwaterowania dla 108 000 pracowników. Powiedział, że proponowaną lokalizacją jest Kertajati.

Luhut poinstruował Ministra ds. Rolnictwa i Planowania Przestrzennego Agusa Harimurthy’ego Yudhoyono, aby przyspieszył sprawy związane z gruntami. Powiedział, że oprócz Kertajatiego w Sukoharjo na Jawie Środkowej powstanie także fabryka tekstyliów. „Jeśli chcemy uzyskać wzrost gospodarczy na poziomie 6,5–7%, musimy poprosić o inwestycje zorientowane na eksport” – powiedział.

Annisa Fabiola

Wybór redaktora: Gigant tekstylny Sritex obwinia powódź chińskiego importu za spadek zysków

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Ministerstwo wspiera zachowanie dziedzictwa górnictwa węglowego Ombil

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *