Wszyscy wiemy, że kultura umiejętności czytania i pisania jest niezbędna, szczególnie w realizacji wizji Złotej Indonezji 2045.
JAKARTA (ANTARA) – Silna kultura umiejętności czytania i pisania jest niezbędna do zbudowania produktywnego narodu o wysokim poziomie opanowania wiedzy, twierdzi Atin Pontar, zastępca ds. rozwoju bibliotekarzy Biblioteki Narodowej.
„Wszyscy wiemy, że kultura umiejętności czytania i pisania jest niezbędna, zwłaszcza do realizacji wizji Złotej Indonezji 2045” – powiedział w sobotę po wzięciu udziału w dyskusji panelowej na temat kultury umiejętności czytania i pisania, która odbyła się w Dżakarcie.
Pandar podkreślił potrzebę zachęcania swoich członków do rozwijania nawyków czytelniczych, w tym wspierania dzieci w rozwijaniu charakteru i emocji już od najmłodszych lat, w nadziei, że dzięki temu w dorosłym życiu uda im się przenieść silną kulturę umiejętności czytania i pisania.
Wyraził nadzieję, że wyższy poziom kultury umiejętności czytania i pisania pomoże narodowi rozwiązywać i zapobiegać różnym problemom.
„Na przykład problemy niedożywienia i karłowatość nie są spowodowane czynnikiem ubóstwa. Takie problemy wynikają z niewiedzy ludzi na temat tego, czym karmić swoje dzieci. W rzeczywistości mamy obfite zasoby” – zauważył.
Następnie zapewnił, że wszystkie kraje rozwinięte charakteryzują się najwyższym poziomem umiejętności czytania i pisania, ponieważ wiedzą, że jest to podstawa stania się silnym i produktywnym narodem.
Tymczasem Aminuddin Aziz, szef Agencji Rozwoju Języka i Poradnictwa w Ministerstwie Edukacji, Kultury, Badań i Technologii, zauważył, że rząd umieścił rozwój kultury umiejętności czytania i pisania jako projekt priorytetowy w skali kraju.
W związku z tym Aziz zauważył, że jego strona podejmuje wysiłki na rzecz poprawy kultury czytania i pisania w kraju, w tym dystrybuuje 15,4 mln książek do różnych instytucji edukacyjnych w Indonezji.
Wyjaśnił, że jego organizacja prowadzi działania szkoleniowo-coachingowe dla dyrektorów i nauczycieli szkół, aby mogli naprawdę doskonalić książki.
Powiedział, że nadal będziemy im pomagać nawet po zakończeniu szkolenia.
Aziz dodała, że dystrybucja książek skupiała się na placówkach wczesnej edukacji na obszarach zacofanych, marginalnych i odległych. Jednakże celem firmy jest dystrybucja książek we wszystkich częściach Indonezji, powiedział.
Powiązane wiadomości: Biblioteki mają 33 902 wsie: Rząd
Powiązane wiadomości: Kultura czytelnicza niezbędna dla pobudzenia rozwoju: Biblioteka Narodowa
Powiązane wiadomości: Biblioteki pełnią rolę centrów wymiany wiedzy: Perbusnas
„Introwertyk. Amatorski miłośnik Twittera. Specjalista od internetu. Nieuleczalny miłośnik jedzenia”.