Seryjny morderca Stockton aresztowany „w morderczym szale”

Podejrzany o seryjny morderca został aresztowany w sobotę w kalifornijskim mieście Stockton, a policja twierdzi, że wierzy, że był na „polu”, kiedy został złapany.

„Jesteśmy pewni, że powstrzymaliśmy kolejne zabójstwo” – powiedział szef policji w Stockton Stanley McBadden na konferencji prasowej w sobotę.

43-letni Wesley Brownlee został aresztowany w związku z sześcioma niesprowokowanymi morderstwami mężczyzn w wieku od 21 do 54 lat w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W sobotę został oskarżony o morderstwo.

Policja poinformowała, że ​​zespoły nadzoru śledziły Brownlee podczas jazdy i zatrzymały go w okolicy Village Green Drive i Winslow Avenue około 2 nad ranem w sobotę.

43-letni Wesley Brownlee został aresztowany w sobotę 15 października 2022 r. i oskarżony o morderstwo. Władze uważają, że jest powiązany z serią morderstw w Stockton w Kalifornii.

Departament Policji w Stockton

„Nasz zespół nadzoru śledził tego faceta, gdy prowadził. Przyjrzeliśmy się jego wzorom i ustaliliśmy wcześnie rano; był w morderczym szale. Był na polowaniu” – powiedział McFadden.

McFadden dodał: „Gdy funkcjonariusze nawiązali z nim kontakt, miał na sobie czarną odzież i maskę na szyi. Był uzbrojony w broń palną, gdy został zatrzymany”.

Brown zostanie postawiony w stan oskarżenia we wtorek i może zostać postawiony w stan oskarżenia, poinformowała policja.

Biuro Medyczne Hrabstwa San Joaquin zidentyfikowało ofiary. Paul Yao, 35 lat, zabity 8 lipca; Salvador Debudey Jr., 43 lata, zmarł 11 sierpnia. Jonathan Hernandez Rodriguez, 21 lat, zabił 30 sierpnia; Juan Cruz, lat 52, zmarł 21 września; i Lawrence Lopez Sr., 54, zabity 27 września.

Władze powiedziały, że mężczyźni byli sami, kiedy zostali zastrzeleni. Wszystkie te morderstwa miały miejsce w nocy lub wczesnym rankiem, podała policja.

Policja poinformowała na początku tego miesiąca, że ​​kolejne zastrzelenie 46-letniej czarnoskórej kobiety 16 kwietnia 2021 r. o godzinie 3:20 na Park Street i Union Street w Stockton było powiązane ze śledztwem. Mówili, że kobieta przeżyła strzelaninę bez szwanku.

READ  Dyrektor generalny NBCUniversal, Jeff Schell, odchodzi po niewłaściwym związku

Policja twierdzi, że motyw morderstwa nie był znany, ale mogło to być celowe.

Wkład w powstanie tego raportu wnieśli Mark Osborne i Emily Shapiro z ABC News.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *