Kurs cofania Elona Muska mówi, że SpaceX sfinansuje usługę Starlink na Ukrainie za darmo

Zapisz się na biuletyn naukowy CNN Wonder Theory. Eksploruj wszechświat dzięki wiadomościom o fascynujących odkryciach, przełomowych odkryciach naukowych i nie tylko.CNN

Amerykański miliarder Elon Musk On to napisał na Twitterze SpaceX w sobotę zmienił kurs, aby kontynuować finansowanie usługi internetowej Starlink na rozdartej wojną Ukrainie po tym, jak SpaceX poprosił wojsko USA o podniesienie opłaty.

Satelitarne usługi internetowe Starlink firmy SpaceX były kluczowym źródłem komunikacji dla wojska tego kraju podczas wojny z Rosją, ale CNN pisał wyłącznie wcześniej W tym tygodniu SpaceX ostrzegł Pentagon, że może przestać finansować usługę na Ukrainie, chyba że wojsko USA zapłaci dziesiątki milionów dolarów miesięcznie, zgodnie z dokumentami uzyskanymi przez CNN.

W liście zażądano również, aby rząd Ukrainy i Pentagon przejęły finansowanie wojskowego użytku Starlinka, co według SpaceX miałoby kosztować ponad 120 milionów dolarów przez resztę roku i 400 milionów dolarów w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Raport ujawnił tweety od obu użytkowników mediów społecznościowych chronić i skrytykował ten ruch.

Tweet ze zweryfikowanego konta Muska opublikowany w sobotę brzmiał: „Cholera z tego… nawet jeśli Starlink nadal będzie tracił pieniądze, a inne firmy dostaną miliardy od podatników, sfinansujemy ukraiński rząd za darmo”.

Odkąd po raz pierwszy zaczęli przybywać na Ukrainę zeszłej wiosny, wykonane przez Muska satelitarne terminale internetowe Starlink pozwoliły ukraińskim wojskom walczyć i pozostać w kontakcie, nawet gdy sieci komórkowe i internetowe zostały zniszczone podczas wojny z Rosją.

Rzeczniczka Pentagonu powiedziała w piątek po południu, że skontaktowała się ze SpaceX w sprawie produktu komunikacji satelitarnej Starlink i innych tematów.

Sobota była odpowiedzią na obserwującego, który odpowiedział na Musk Ćwierkać– Żaden dobry uczynek nie uchodzi bezkarnie – powiedział Musk – a jednak musimy czynić więcej dobrych uczynków.

READ  Sąd Najwyższy orzeka dla Teda Cruza w sprawie o finansowanie kampanii

W piątek Musk podwoił się na prośbę SpaceX do Pentagonu w serii tweetów.

„SpaceX nie prosi o odzyskanie przeszłych kosztów, ale nie może finansować istniejącego systemu w nieskończoność * i * wysłać kilku tysięcy terminali, które zużywają dane 100 razy więcej niż typowe gospodarstwa domowe. To niesprawiedliwe”, przeczytaj jeden Poczta Ze zweryfikowanego konta Muska.

Powiedział również, że postępuje zgodnie z radą ukraińskiego dyplomaty, który odpowiedział na plan pokojowy Muska na początku tego miesiąca, prosząc Pentagon o pobranie rachunku za Starling na Ukrainie. Wypierdalaj”.

Ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk, Odpowiedział na początku tego miesiąca Musk powiedział rosyjskiemu planowi pokojowemu na rzecz wojny na Ukrainie: „Wypierdalaj @elonmusk”.

Sugestia SpaceX, aby zaprzestać finansowania Starling, pojawia się również wśród rosnących obaw na Ukrainie o lojalność Muska. Musk napisał niedawno na Twitterze kontrowersyjny plan pokojowy, zgodnie z którym Ukraina odstąpi Krym i kontrolę nad wschodnimi obwodami Ługańska i Doniecka.

Po tym, jak prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podniósł kwestię, z kim stoi Musk, on odpowiedział On jest „nadal bardzo wspierający[s] Ukraina”, ale obawia się „masowej ekspansji”.

Ukraiński urzędnik, doradca Zełenskiego Mychajło Podolak, przedłużył gałązkę oliwną. Ćwierkać „Bądźmy szczerzy. Czy nam się to podoba, czy nie, @elonmusk pomógł nam przetrwać niektóre z najbardziej krytycznych momentów wojny” – napisał w piątek.

„Biznes ma prawo do własnych strategii” – czytamy w tweecie Podolaka. „(Znajdziemy) rozwiązanie, które utrzyma działanie #Starlink. Oczekujemy, że firma zapewni stabilną łączność do czasu zakończenia negocjacji.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *