Rząd rozważa użycie bransoletek GPS dla starszych pielgrzymów pielgrzymów

Tempo.co, DjakartaRząd rozważa użycie bransoletek identyfikacyjnych przez pielgrzymów pielgrzymów Haj ze śledzeniem Globalnego Systemu Pozycjonowania (GPS), zwłaszcza dla starszych pielgrzymów.

Minister rozwoju społecznego i integracji kulturowej Muhadjir Effendi powiedział, że wykorzystanie tej technologii pomoże w poszukiwaniu zaginionych pielgrzymów.

„Myślę, że należy to zrobić jak najszybciej. Należy to jak najszybciej wdrożyć” – zaznaczył podczas wizyty w indonezyjskiej Klinice Zdrowia Haj (KKHI) w sobotę 3 czerwca 2023 r.

Effendi podkreśliło znaczenie innowacji usług Haj w zakresie identyfikacji, tożsamości, bezpieczeństwa i ochrony pielgrzymów podczas pielgrzymki Hadż.

Oczekuje się, że wdrożenie tej technologii poprawi jakość usług, rozpoznaje podstawowe potrzeby starszych pielgrzymów i rozwiąże coroczne problemy hadżdż, takie jak oddzielanie się pielgrzymów od grupy.

Według ministra usługi tegorocznej pielgrzymki poprawiły się dzięki utworzeniu zintegrowanych stanowisk dowodzenia, podobnych do tych, które były używane do obsługi powrotu do domu Eid al-Fitr.

„Posady obejmują TNI (National Security Force) i Polri (National Police), pracowników służby zdrowia, przewodników z Ministerstwa Spraw Religijnych, reporterów. To ważne” – powiedział.

W tym roku iw poprzednich latach pielgrzymi z Indonezji Hadżdż noszą metalowe bransoletki z wygrawerowanymi łacińskimi i arabskimi literami, które zawierają wiele informacji.

Obejmuje to imię i nazwisko, numer identyfikacyjny paszportu, miejsce wyjazdu i numer maktab pielgrzyma.

Oprócz bransoletki pielgrzymi z Indonezji otrzymują czerwono-białą kartę zawierającą kod kreskowy, który można zeskanować za pomocą aplikacji Haji Pindar.

Kod kreskowy zawiera imię i nazwisko pielgrzyma, pochodzenie, nazwę hotelu oraz kategorię.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Minister Muhadjir Effendi przeprowadza inspekcję obiektów dla indonezyjskich pielgrzymów hadżdż w Mekce

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Teleskop kosmiczny Jamesa Webba namierzony na gwiazdę prowadzącą w celu uzyskania wysokiej dokładności ustawienia lustra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *