Rząd przygotowuje program pożyczek edukacyjnych dla studentów

JAKARTA (Antara) – Rada Nadzorcza Funduszu Edukacyjnego Agencji Endowment Fund (LPDP) opracowuje niskooprocentowane pożyczki edukacyjne (pożyczki studenckie), aby pomóc studentom uniwersytetów w opłaceniu jednorazowej opłaty za naukę (UKD), powiedział Minister Finansów Sri Muliani Indravati.

Poinformował, że program i regulamin kredytów studenckich są obecnie na etapie przeglądu.

„Obecnie omawiamy program kredytów studenckich z komisją nadzorczą LPDP” – powiedział na wtorkowej konferencji prasowej.

Wydał raport w odpowiedzi na kwestię wykorzystania pożyczek online na pokrycie opłat studenckich UKT.

Zdaniem ministra pożyczka edukacyjna będzie skierowana do studentów, którzy mają niską zdolność finansową do opłacania czesnego. Fundusz ten będzie pochodził z funduszu dożywotniego LPDP.

Stwierdził, że ten program jest konieczny, gdyż każdemu powinien być zapewniony dostęp do edukacji. Dlatego pożyczki studenckie mają na celu zmniejszenie obciążenia studentów.

Dodał jednak, że indonezyjscy studenci nie chcą grozić bankructwem po zaciągnięciu kredytów studenckich, które w USA obciążają studentów takimi pożyczkami.

„Omawialiśmy tę kwestię z bankami. LPDP zapewni później przystępność kredytów. Nie powinno to obciążać studentów i dawać pozytywnej gwarancji grupom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji” – dodał Indravati.

Zauważył, że budżet LPDP w dalszym ciągu rośnie z początkowego 1 biliona Rp (63 mln USD) do 139 bln Rp. Dodał, że istnieje także dodatkowy budżet w wysokości 150 bilionów rupii.

Minister powiedział, że program LPDP otworzył wiele możliwości, w tym badania, uniwersytety, islamskie szkoły z internatem i rozwój innej edukacji religijnej.

Ponadto fundusze stypendialne mogą pomóc studentom studiów licencjackich w uzyskaniu stypendiów zastawowych.

„Nawet w przypadku najpilniejszych potrzeb, takich jak zwiększenie liczby lekarzy specjalistów, postaramy się to uwzględnić” – powiedziała Indravati.

Dodał, że program pożyczek studenckich stanowi część wysiłków rządu na rzecz zapewnienia wysokiej jakości zasobów ludzkich. Edukacja jest ważna dla poprawy jakości zasobów ludzkich w Indonezji.

READ  Wyniki współpracy FIFA i EA Sports w zakresie gier wideo

„Aby osiągnąć jakość zasobów ludzkich, będziemy nadal doskonalić różne kwestie związane z zasobami ludzkimi, zwłaszcza w edukacji, poprzez programy finansowane przez LPDP” – zapewnił.

Powiązane wiadomości: Rola rządu w ochronie obywateli przed nielegalnymi pożyczkami internetowymi
Powiązane wiadomości: Indonezyjczycy apelują, aby uważali na oszustwa SMS-owe zawierające oferty pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *