Rząd, partnerzy w budowaniu społeczności promujących turystykę w Nusantara

Balikpapan (Antara) – Służba Turystyczna Wschodniego Kalimantanu, Ministerstwo Turystyki i Gospodarki Kreatywnej oraz partnerzy turystyczni budują społeczności wokół nowej Stolicy Krajowej Nusantara (IKN), aby wzmocnić turystykę i gospodarkę kreatywną.

W środę dyrektorka Biura Turystyki Wschodniego Kalimantanu, Ririn Sari Devi, zorganizowała spotkanie społeczności zatytułowane „Społeczności lokalnymi bohaterami turystyki i kreatywnej gospodarki”.

Powiedział, że minister turystyki i gospodarki kreatywnej Sandhyaka Uno udała się z dwudniową podróżą roboczą do Balikpapan i IKN, a jego celem było zbadanie obszarów, w których można inwestować w hotele.

„Celem wizyty jest bezpośrednie zapoznanie się z kilkoma kluczowymi lokalizacjami IKN, m.in. z placem reprezentacyjnym, planowaną siedzibą Ministerstwa Turystyki i Gospodarki Kreatywnej, oficjalną rezydencją Ministra Turystyki i Gospodarki Kreatywnej oraz terenami inwestycji hotelowych.” Powiedziała Devi.

Dodał, że to posunięcie wpisuje się w działania ministra mające na celu wzmocnienie roli społeczności lokalnych w promowaniu turystyki i gospodarki kreatywnej w strefie buforowej IKN.

Powiedział, że podczas jego wizyty UNO przeprowadziło również dialog z podmiotami z branży turystycznej i gospodarki kreatywnej.

Dialog miał na celu poznanie aspiracji i wyzwań stojących przed branżą oraz znalezienie rozwiązań pozwalających na dalszy rozwój sektora.

„Wizyta Ministra Turystyki i Gospodarki Kreatywnej oznacza zaangażowanie rządu w rozwój obszaru wokół IKN jako nowego ośrodka wzrostu gospodarczego, szczególnie w branży turystycznej i kreatywnej” – powiedział Dewey.

Dodał, że wizyta ONZ we wschodnim Kalimantanie ma dać jasny obraz potencjału i rozwoju turystyki i kreatywnej gospodarki w regionie.

Biorąc pod uwagę swój potencjał, oczekuje się, że IKN stanie się modelem zrównoważonego i włączającego rozwoju miasta, który przyniesie korzyści lokalnym społecznościom i poprawi ich dobrobyt – kontynuował.

Następnie następuje szereg programów i polityk mających na celu wspieranie innowacyjności, kreatywności i przedsiębiorczości wśród społeczności lokalnych.

„Mamy nadzieję, że wizyta ministra będzie miała pozytywny wpływ i wzmocni dalszy rozwój sektora turystycznego i kreatywnej gospodarki w Indonezji, szczególnie w IKN i wschodnim Kalimantanie” – powiedział Dewey.

READ  Ambasada Malezji przedstawiła kuchnię Sarawaków na imprezie kulinarnej w Pontianak

Powiązane wiadomości: Rząd wykorzystuje podejście penta-helisy do promowania turystyki w Nusantara
Powiązane wiadomości: Turystyka, inwestycje w gospodarkę kreatywną w IKN 5,3 biliona rupii: Rząd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *