Rząd NTT zbudował 947,16 km dróg w ciągu pięciu lat

Kubang (Antara) – rząd prowincji East Nusa Tenggara (NTT) zbudował 947,16 kilometrów (km) dróg pod zwierzchnictwem rządu NTT przez pięć lat, aby ułatwić dostęp do transportu ludziom na odległych obszarach.

„Przez pięć lat rząd zrealizował budowę 947,16 km dróg w 22 dystryktach i miastach w prowincji East Nusa Tenggara” – powiedział gubernator NTT Victor Pangtilu Lyskotat, przemawiając w piątek na temat realizacji budowy dróg w Kupang. w NTT.

Lyskotad zauważył, że 2650 km dróg znajduje się pod nadzorem rządu NDT, a 906 km dróg zostało poważnie i lekko uszkodzonych.

Wspomniał, że rząd NTT rozpoczął etapową budowę dróg w powiatach i miastach o łącznej długości 947,16 km w latach 2019-2023.

Wojewoda podkreślił, że roboty drogowe prowadzone przez samorząd województwa NDT przekroczyły założony cel 906,5 km.

Jak podaje Laiskodat, do 2023 r. rząd NTT koncentruje się na ukończeniu budowy 247,45 km budowanych obecnie dróg.

– Budowa dróg na pewno nie jest łatwa, ponieważ budowane drogi przebiegają zwykle po nierównym terenie, więc wymaga to dużo czasu i wysiłku – wyjaśnił wojewoda.

W dowód uznania ze strony rządu centralnego NTT otrzymało dwie jednostki sprzętu do kopania o wartości 3 miliardów rupii, którym udało się zbudować drogi poza celem.

„W rzeczywistości NTT zostało trzecim najlepszym województwem w budownictwie drogowym pod względem realizacji dróg dla jednostek samorządu terytorialnego, dzięki czemu zdobyło nagrodę w postaci dwóch jednostek sprzętu do kopania” – zauważył wojewoda Victor Pangdilu Lyskotat.

Potwierdził, że rozwój infrastruktury jest jednym z priorytetowych projektów podejmowanych przez rząd NDT, ponieważ stan istniejącej infrastruktury pogorszył się do tego stopnia, że ​​utrudnia łączność między obszarami produkcyjnymi a rynkami oraz transport towarów, usług i ludzi. .

Powiązane wiadomości: Płatna droga Ketasi stopniowo łączy się z Yogyakartą: Ministerstwo
Powiązane wiadomości: Projekt drogowy JUT ożywi sektor rolnictwa regionalnego: oficjalne

READ  Rosja opuści Międzynarodową Stację Kosmiczną po 2024 r

Przetłumaczone przez: Benedict Sridin Sulu Jahang, Cindy Frishanti Ak
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *