Rząd Indonezji „wkrótce” sfinalizuje listę pozytywną dla handlu elektronicznego

Tempo.co, Djakarta – Ministerstwo Handlu zamierza do końca tego miesiąca sfinalizować pozytywną listę towarów zagranicznych wprowadzanych do Indonezji za pośrednictwem platform e-commerce. Rozporządzenie Ministra Handlu z 2023 r. nr. Udostępnienie wykazu pozytywnego w obrocie elektronicznym dotyczącym towarów transgranicznych następuje zgodnie z art. 31.

Dyrektor ds. handlu elektronicznego w Ministerstwie Rifan Ordiento powiedział, że w tej chwili Ministerstwo i powiązane z nim firmy przygotowują listę pozytywną. „Naszym celem jest zakończenie tego wkrótce. Jeśli to możliwe, w tym miesiącu” – powiedział w czwartek 12 października 2023 r. w Dżakarcie.

Ponieważ lista jest obecnie w fazie opracowywania, Rifan nie może ujawnić więcej szczegółów na temat rodzajów towarów znajdujących się na liście pozytywnej. Jednakże charakter tych towarów jest taki, że nie mogą być produkowane lokalnie i nie są produktami MMŚP.

Wcześniej minister handlu Zulkipli Hassan powiedział, że jego ministerstwo zorganizuje spotkanie w celu omówienia listy pozytywnej. „Ministerstwo Handlu nie może stworzyć projektu [the list] Minister zgodził się z tym na wtorkowym posiedzeniu. Na przykład produkty MMŚP będą omawiane z Ministerstwem Spółdzielczości i MŚP. Tymczasem produkty rolne będą omawiane z Ministerstwem Rolnictwa, a reszta będzie omawiana. Ministerstwo Przemysłu.

Przepis dotyczący wykazu pozytywnego dotyczy rynkowego zakazu sprzedaży importowanych towarów poniżej 100 USD bezpośrednio na transgranicznych platformach handlu elektronicznego.

MOH KHORY ALFARIZI | Księżniczka Riani Sanusi

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Chris Wallace opuszcza Fox News dla serwisu streamingowego CNN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *