Ryan Garcia kontra Wyniki walki Javiera Fortuny, najważniejsze wydarzenia: „King Rye” zdobywa przez nokaut w szóstej rundzie

Javier Fortuna obiecał udowodnić, że Garcia jest przereklamowany, kiedy wszedł na ring z Ryanem Garcią. Na nieszczęście dla Fortuny jego zdolności przewidywania były ograniczone, ponieważ Garcia zdominował walkę od pierwszych sekund, zanim strzelił nokaut w szóstej rundzie, ku uciesze tłumu na Crypto.com Arena w Los Angeles.

Fortuna (37-4-1, 26 KO) pracowała z 23-latkiem za mocnym ciosem i długimi prostymi prawymi rękami, walcząc z długością Garcii i nie mogąc nic zrobić w walce.

Cierpliwy atak długodystansowy Garcii (23-0, 19 KO) opłacił się w dużym stopniu, gdy garda Fortuny stopniowo się zbliżała, odsłaniając jego żebra. Garcia skorzystał w czwartej rundzie, trafiając lewym sierpowym w ciało, które zachwiało Fortuną, zanim uklęknął w pierwszym nokaucie w walce.

Sprawy nie potoczyły się dobrze dla Fortuny w piątej rundzie, gdy lewa ręka Garcii przesunęła się z ciała z powrotem do głowy. Jeden z tych lewych haków wylądował na Fortunie, posyłając Fortunę na płótno po raz drugi w walce, a mistrz Dominikany został ciężko trafiony, gdy uderzył w talię.

Trzecie i ostatnie powalenie walki nastąpiło kilka minut po szóstej rundzie, kiedy Garcia zakończył kombinację trzech uderzeń z innym lewym hakiem, aby wysłać Fortunę z powrotem na płótno. Tym razem Fortuna nie podniosła się, a Garcia otrzymał nokaut na 0:27 rundzie.

Chociaż obaj zawodnicy normalnie prowadzili kampanię w wadze lekkiej, walka została zakwestionowana w wadze super lekkiej na prośbę obozu Fortuny. Po walce Garcia dał jasno do zrozumienia, że ​​jest tak wygodny w wadze, że nie wróci do dywizji lekkiej.

Pomimo tego, co mówi, że jest to stały wzrost wagi, Garcia koncentruje się na wielkiej walce z jedną z innych młodych gwiazd wagi lekkiej w Gerwonda „Tank” Davis na jej następną wycieczkę.

„W 100 procentach czułem się dobrze” – powiedział Garcia. „Nie mam zamiaru cofać się do 135 za nic, ale zamierzam walczyć z „Tank”. Nie ma żadnych nagłówków. Jestem kaczką. Jeśli tego chce, dostaniemy to… To da mi szacunek, na jaki zasługuję. Nigdy się nie będę bał. Powiedziałem, że mam ducha rywalizacji. Zobaczysz, jak wychodzę, kiedy walczę z Tankem, skopując mu tyłek.

READ  Strzelanina w Chicago: 13 zabitych, w tym 3 dzieci w strzelaninie samochodowej

Garcia i Davis od dawna rozmawiali o potencjalnej walce, dzieląc dywizję lekką z młodymi gwiazdami, takimi jak Devin Haney i Diofimo Lopez, inny wojownik, który niedawno przeniósł się do dywizji 140 funtów.

Chociaż Davis awansował do dywizji superlekkiej, by po dramatycznym zwycięstwie nad Mario Barriosem zdobyć tytuł drugiej ligi WBA, nie jest jasne, czy będzie gotowy do powrotu do swojej wagi metr osiemdziesiąt. Walka zależy również od różnych reklamodawców i sieci, które wypracują umowę, która działa dla wszystkich zaangażowanych.

Nie masz dość boksu i MMA? Pobierz najnowsze gry ze świata gier wojennych od dwóch najlepszych w branży. Subskrybuj Poranną walkę z Lukiem Thomasem i Brianem Campbellem Dla lepszej analizy i dogłębnych wiadomości.

CBS Sports będzie z Tobą przez całą sobotę, więc koniecznie śledź wyniki na żywo i najważniejsze wydarzenia poniżej.

Karta walki, wyniki

  • Ryan Garcia pok. Javier Fortuna przez nokaut w szóstej rundzie
  • Alexis Rocha pok. Luis Alberto Verone przez jednogłośną decyzję (100-90, 100-90, 99-91)
  • Lamont Roche pok. Angela Rodrigueza przez jednogłośną decyzję (116-112, 116-112, 117-111)
  • David Jimenez pok. Ricardo Sandoval decyzją większości (114-112, 112-114, 113-113)

Garcia kontra Karta wyników Fortuna, relacje na żywo

Garcia 10 10 10 10 10 KO 50
Fortuna 9 9 9 8 8 43

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *