RI i Wietnam będą wspierać współpracę w zakresie rybołówstwa w regionie: Minister

JAKARTA (Antara) – Współpraca w dziedzinie rybołówstwa między Indonezją a Wietnamem może uczynić oba kraje mistrzami w rybołówstwie w Azji i na świecie, powiedziała Minister Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa Shakti Wahu Trengono.

„Jeśli Indonezja i Wietnam zjednoczą się, oba kraje staną się superpotęgami w regionie” – zauważył w czwartkowym oświadczeniu swojego ministerstwa.

W czwartek podczas wydarzenia Meet Indonesia w Nha Trang w Wietnamie Trengono powiedział, że Indonezja posiada duże i doskonałe zasoby surowców morskich i rybnych. Tymczasem Wietnam wyspecjalizował się w sektorze upraw i przetwórstwa sektora rybołówstwa.

W tym celu potwierdził, że uzgodniona już współpraca w dziedzinie rybołówstwa między rządami Indonezji i Wietnamu powinna być realizowana poprzez konkretne inwestycje w rybołówstwo w obu krajach.

Ocenił, że współpraca w zakresie rybołówstwa nie tylko sprzyja zrównoważeniu środowiskowemu i rozwojowi gospodarczemu obu krajów, ale także przyczynia się do zaspokojenia światowego popytu na produkty rybołówstwa.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Indonezja rozwija dwustronną współpracę w zakresie rybołówstwa z Wietnamem

„Inwestycje w Indonezji i Wietnamie nie są już ograniczone regionalnie. W ramach współpracy inwestycyjnej między Indonezją a Wietnamem chcemy stać się częścią globalnych dostawców w sektorze morskim i rybołówstwa” – wyjaśnił.

Inwestycje w rybołówstwo w Indonezji wykazują pozytywne tendencje. Według danych z trzeciego kwartału 2023 r. inwestycje osiągnęły poziom 9,56 biliona rupii (około 610,14 mln dolarów).

Obejmuje to 5,32 biliona rupii (około 339,54 mln dolarów) na inwestycje krajowe, 1,4 biliona rupii (około 89,35 mln dolarów) na inwestycje zagraniczne i 2,84 biliona rupii (około 181,26 mln dolarów) na kredyty inwestycyjne.

Jeśli chodzi o sektor biznesowy, na pierwszym miejscu znajduje się przetwórstwo rybne z inwestycją o wartości 3,65 biliona Rp (około 233 mln USD).

na drugim miejscu znajduje się akwakultura o wartości 2,6 biliona rupii (około 165,97 mln dolarów); Marketing, 1,95 biliona rupii (około 124,48 miliona dolarów); rybołówstwo, 1,18 biliona rupii (około 75,32 mln dolarów); i usługi rybackie 186,51 miliarda Rp (około 11,90 miliona dolarów).

READ  Walka byków w Kolumbii załamuje się, powodując śmierć i obrażenia

Powiązane wiadomości: Indonezja zaprasza Wietnam do inwestycji w uprawę nasion homara

Powiązane wiadomości: Indonezja i Wietnam walczą z nielegalnym handlem małymi homarami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *