Rentowności obligacji skarbowych spadają po minutach zasilania

Gdy inwestorzy przetrawili protokoły z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej, rentowności amerykańskich obligacji skarbowych były w dużej mierze równe czwartkowi.

Wydajność na skali 10-letni banknot skarbowy Zmniejszono do 2,74%. Wydajność na 30-letnia obligacja skarbowa 1 punkt bazowy wzrósł do 2,974%. Rentowność porusza się w kierunku przeciwnym do ceny, a 1 punkt bazowy to 0,01%.

Opublikowane przez Bank Centralny Minuty Od majowego posiedzenia w środę po południu bank centralny sygnalizował, że jest gotowy do podniesienia kilku 50-punktowych stóp procentowych, co będzie dalej niż oczekiwał rynek.

Federalny Komitet Otwartego Rynku powiedział również, że bank centralny może wyjść poza swoje „neutralne” stanowisko polityczne na „zastrzeżone” terytorium.

Yogi Diwan, dyrektor generalny i założyciel Hacium Asset Management, powiedział w czwartek w wywiadzie dla CNBC Squawk Box Europe, że protokoły Fed były „o wiele mniej jastrzębiami niż oczekiwał rynek i zawsze widzieliśmy, że podwyżki stóp Fed przewyższają oczekiwania”.

Z tego powodu powiedział, że jego firma spodziewa się niższego wzrostu stopy procentowej w miarę spowolnienia wzrostu gospodarczego, ale „problem polega na tym, że nie masz jeszcze danych ekonomicznych, aby to uzasadnić. [in terms of how] Zostanie wydany w ciągu najbliższych trzech do sześciu miesięcy ”.

Wybory akcji i trendy inwestycyjne od CNBC Pro:

Rentowności obligacji skarbowych w środę nieznacznie się zmieniły po publikacji protokołu, podczas gdy akcje w USA wzrosły.

W czwartek o godz. 8:30 zostanie opublikowany drugi szacunek wzrostu PKB w USA za I kwartał.

Liczba wniosków o bezrobocie złożonych w tygodniu kończącym się 21 maja zostanie również opublikowana o 20:30.

Dane o sprzedaży domów w kwietniu zostaną podane do ET o godz.

Jeff Cox z CNBC przyczynił się do powstania tego raportu rynkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *