Rekomendacje restauracji Jesse Mulligan w Auckland: gdzie znaleźć najlepsze indonezyjskie jedzenie; Przepraszam za krytykę

W tym dwutygodniowym cyklu pt. WiwatRedaktorka specjalizująca się w restauracjach In dzieli się mądrymi radami na temat tego, gdzie dobrze zjeść. Zjadł dużo złego jedzenia, więc ty nie musisz.

Masz pytania lub wątpliwości związane z restauracją? Jesse jest tutaj, aby Ci pomóc.

Wyślij e-mail do Jessie na adres [email protected] i powiedz jej

Oto niektóre z pytań, jakie mu ostatnio zadano i co im powiedział.

Fluorescencyjne światła, stołki i oprawy dodają blasku nocom na Bali. Zdjęcie / Babiche Martens

Mój tata mieszkał w Indonezji przez lata i w przyszłym tygodniu odwiedza mnie w Auckland. Czy są jakieś restauracje serwujące dania kuchni indonezyjskiej?

Tak, istnieją — i chętnie wyślę Ci co najmniej dwa najlepsze. Jeśli szukasz autentycznej, pozbawionej atmosfery indonezyjskiej kuchni, spróbuj Makassar Corner na Dominion Rd, a ja wciąż wracam na weekendowe lunche, kiedy nie jestem do końca pewien, jak się czuć. Popiół jest tu ładny i pikantny, więc najlepiej zjeść rendang makassar lub któryś z pozostałych dodatków. Lubię też czerwony ryż – proszą o wybranie poziomu ciepła i uważam, że „gorący” to sposób na pozbycie się kaca.

Jeśli masz ochotę na coś bardziej błyskotliwego, wypróbuj Polly Nights na Williamson Ave. Właściciele są cudowni, a jedzenie jest fantastyczne, w tym kilka świetnych opcji wegetariańskich. Mają wybór szarości – zamów wszystkie trzy – i pyszne grillowane dania z kurczaka, które są ogólnie trochę świeższe niż to, co zwykle dostajesz w indonezyjskiej knajpce. Ostatnio sprawdzałem, to też BYO. Słodki!

Czy kiedykolwiek żałowałeś, że napisałeś złą (lub dobrą) recenzję? Zastanawiam się, wyobrażam sobie, że czasami możesz czuć się źle.

Jeśli chodzi o recenzje, wyznaję zasadę przypominającą słynny więzienny tatuaż: „Nie żałuję”. Jeśli źle zrecenzuję miejsce i jest ono dobre, lub jeśli dobrze zrecenzuję miejsce i okaże się złe, czuję się źle. Krytyka jest zawsze obecna, jak albatros na szyi szefa kuchni lub anioł na skałach, który prosi o radę nieświadomych gości.

READ  QNL dostarcza indonezyjskim bibliotekom 1000 wybranych pakietów czytelniczych

Pozwolę sobie skorzystać z okazji i wspomnieć o fantastycznym indyjskim jedzeniu Joshiego na Mount Eden Road. Kiedyś był to lokal satya i bardzo brzydko pachniało, kiedy jadłem tam kolację przed zmianą właściciela. Niestety (biorąc pod uwagę, jak bardzo rodzina stojąca za Satyą przyczyniła się do spożywania posiłków w Auckland i ogólnie jak dobre są ich restauracje), poczułem się zmuszony do napisania bardzo krytycznej recenzji. .

Martwię się, że ludzie nadal będą omijać to miejsce, dlatego wielokrotnie jadłem stamtąd na wynos i powiem Wam, że jedzenie jest naprawdę dobre! Drzwi są wciąż uchylone, a w jadalni panuje atmosfera przypominająca szopę na narzędzia twojego taty, ale indyjskie jedzenie jest tym, co jest na talerzu i jest najsmaczniejsze – polecam chaat samosa – rozgnieciona jogurtem i chutneyem z tamaryndowca – z dodatkiem wegetariańskie curry, dodatek ryżu z kminkiem i chili -Cheese Paratha – pikantna, elastyczna, cienka bułka, to prawdopodobnie jedna z najsmaczniejszych pozycji menu w Auckland.

Trevally sashimi w Depot.  Zdjęcie / Babiche Martens
Trevally sashimi w Depot. Zdjęcie / Babiche Martens

Jesse, dziękuję ode mnie za niedawną sugestię, aby zabrać do magazynu kilku amerykańskich gości biznesowych. Świetna noc! Al Brown wskazał nam nasze miejsca, a jeden z moich gości był smakoszem i czytał już o nim w Internecie. Podobało im się. Uwielbiali jedzenie i mieli jedną z najlepszych kelnerek, jakie kiedykolwiek obsługiwałem, wszystko wyjaśniła. Doskonały!!!

Dobre wieści, Ruby! Tak, wiele moich próśb dotyczy tego, gdzie zabrać zagranicznych gości i chociaż są wyjątki (Europejczycy często chcą na przykład spróbować lokalnego sushi – jakby zawsze jeździli do Japonii), myślę, że magazyn zawsze jest odpowiedzią. To zwykli perfekcjoniści, wyrafinowani tradycjonaliści. Uwielbiam to, że jest tam surowy bar, ale także stek, jeśli wolisz. Uwielbiam lucjan, ale danie Kahawai jest jeszcze lepsze. Mam nadzieję, że to pomogło Ci sfinalizować transakcję!

READ  Biden podnosi standardy gospodarki paliwowej, aby przeciwdziałać zmianom klimatu
Redaktorka Viva Dining Out, Jessie Mulligan.  Zdjęcie / Babiche Martens
Redaktorka Viva Dining Out, Jessie Mulligan. Zdjęcie / Babiche Martens

Jesse zasugerował wcześniej

Odblokuj ten artykuł i naszą zawartość Viva Premium, subskrybując

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *