Pyton połyka kobietę w całości w Indonezji

Autor: AFP, 8 czerwca 2024 r. | 17:37 czasu pacyficznego

Zbliżenie Pythona. Wykres w pikselach

W środkowej Indonezji kobietę znaleziono martwą w brzuchu po połknięciu przez węża w całości – poinformował w sobotę lokalny urzędnik.

Mąż Faridy (45 l.) i mieszkańcy wioski Kalembang w prowincji Sulawesi Południowe znaleźli ją w piątek w pięciometrowym pytonie siatkowym.

Matka czwórki dzieci zaginęła w czwartek wieczorem, a brak powrotu do domu zmusił ją do wszczęcia poszukiwań – powiedział sołtys wioski Surti Rosi. AFP.

Jej mąż „znalazł jej rzeczy… co wzbudziło jego podejrzenia. Następnie mieszkańcy przeszukali okolicę. Wkrótce znaleźli pytona z dużym brzuchem” – powiedziała Surti.

„Zgodzili się rozciąć brzuch pytona. Gdy tylko to zrobili, od razu widoczna była głowa Faridy”.

Widziano Faridę w pełni ubraną wewnątrz węża.

Takie incydenty uważa się za niezwykle rzadkie, ale w ostatnich latach w Indonezji wiele osób zmarło po połknięciu w całości przez pytony.

W zeszłym roku mieszkańcy dystryktu Dinangia w południowo-wschodnim Sulawesi zabili ośmiometrowego pytona, który dusił jednego z rolników we wsi.

W 2018 roku w Muna w południowo-wschodnim Sulawesi znaleziono martwą 54-letnią kobietę w siedmiometrowym pytonie.

Rok wcześniej rolnik z Zachodniego Sulawesi zniknął, zanim został pożarty żywcem przez czterometrowego pytona na plantacji oleju palmowego.

READ  2023 NWSL Draft Tracker: Alyssa Thompson zajmuje pierwsze miejsce w Angel City FC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *