PT PAL prowadzi rozmowy z marynarką wojenną Azji Południowej w sprawie potencjalnych prac związanych z MRO okrętów podwodnychPrzez Ritzwana Rahmata

Budynek łodzi podwodnej PT PAL i obiekt MRO w Surabaya, wizytowane przez Janesa w dniu 30 maja 2024 r. (PT PAL)

PT PAL rozpoczął wstępne rozmowy z Marynarką Wojenną Azji Południowej, które mogą skutkować podjęciem przez indonezyjską państwową stocznię pierwszych prac związanych z konserwacją, naprawami i remontami łodzi podwodnych dla zagranicznego klienta.

Rozwój ten został ujawniony podczas spotkania przez dyrektora generalnego dywizji okrętów podwodnych PT PAL, komandora Virando (w stanie spoczynku). Jane 30 maja w swojej stoczni w Surabaya.

CDRE Wiranto powiedział, że rozmowy odbyły się w tygodniu rozpoczynającym się 20 maja.

Jane Ze względu na delikatny charakter potencjalnej transakcji poproszono o skorygowanie tożsamości potencjalnego klienta.

„Fakt, że zdobyliśmy zainteresowanie i zaufanie potencjalnego klienta w zakresie MRO łodzi podwodnych, jest świadectwem jakości zbudowanych przez nas obiektów” – powiedział Virando.

„Ich zainteresowanie potwierdza to, co nam przekazała Grupa Marynarki Wojennej oraz stocznie zagraniczne, takie jak tkMS, które potwierdziły, że obiekty PT PAL są gotowe do podjęcia budowy okrętów podwodnych i operacji MRO” – dodał.

W 2016 roku PT PAL rozpoczęło budowę specjalistycznego zakładu budowy łodzi podwodnych w swojej stoczni w Surabaya. Jane Oprowadził po obiekcie, podczas którego Wiranto wskazał różne obszary, w których odbywa się budowa łodzi podwodnych i prace MRO.

Obiekt został zbudowany pod kierownictwem południowokoreańskiej stoczni Hanwha Ocean w celu montażu trzeciego okrętu podwodnego z silnikiem Diesla (SSK) dla indonezyjskiej marynarki wojennej klasy Nagabasa.

Jesteś już subskrybentem Janes? Przeczytaj cały artykuł po zalogowaniu się klienta


Zachęcamy do subskrypcji i zobaczenia, co u nas słychać

Udział

https://www.janes.com/defence-news/news-detail/pt-pal-in-talks-with-south-asian-navy-for-potential-submarine-mro-works

PT PAL rozpoczął wstępne rozmowy z marynarką wojenną Azji Południowej, której właścicielem jest rząd Indonezji…

READ  Rząd NTT zbudował 947,16 km dróg w ciągu pięciu lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *