Prezydent zainaugurował budowę pierwszego gmachu uniwersyteckiego IKN

JAKARTA (Antara) – Prezydent Joko Widodo (Jokowi) we wtorek zainaugurował budowę budynku kampusu międzynarodowego programu doktoranckiego Uniwersytetu Gunadharma, pierwszego uniwersytetu w Nowej Stolicy Państwa (IKN) Nusantara.

„Bardzo doceniam Uniwersytet Gunadharma, pierwszy uniwersytet wybudowany w stolicy Nusantary” – powiedział we wtorek podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod budynek IKN na kanale YouTube Sekretariatu Prezydenta.

Podkreślił, że mieszkańcy Nusantary potrzebują placówek edukacyjnych na poziomie podstawowym, gimnazjalnym, średnim i uniwersyteckim.

Przed wmurowaniem kamienia węgielnego pod Uniwersytet Gunadarma zrobił to samo w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum Al Azhar Summergaon.

Wyraził nadzieję, że rezydenci IKN chcący odbywać międzynarodowe studia doktoranckie będą studiować na uczelni we współpracy z uczelniami z innych krajów.

„Później utworzą międzynarodowe programy doktoranckie we współpracy z uniwersytetami we Francji, Słowacji, Szwecji itd. Dzięki temu nasze zasoby ludzkie będą dobrej jakości” – powiedział Widodo.

Mamy nadzieję, że jakość zasobów ludzkich w Nusantarze poprawi się dzięki placówkom edukacyjnym w obliczu ostrej rywalizacji o zasoby ludzkie między krajami – dodał.

Wierzy, że budowa Uniwersytetu Gunadarma pomoże rozwijać, zwiększać i rozwijać zasoby ludzkie w Indonezji, zwłaszcza we wschodnim Kalimantanie i na wyspie Kalimantan.

„W imię Boga, dziś po południu oficjalnie rozpoczęła się budowa Międzynarodowego Kampusu Doktoranckiego Uniwersytetu Gunadharma” – ogłosił Prezydent na zakończenie swojego przemówienia.

Komisja Stołeczna Nusantara (OIKN) przygotowała wcześniej Plan działania IKN w zakresie edukacji mający na celu zapewnienie światowej klasy edukacji w Indonezji do roku 2045.

W planie działania priorytetowo traktuje się podejście cyfrowe, które umożliwia elastyczny proces uczenia się, który nie jest ograniczony miejscem i czasem, a także ma charakter adaptacyjny i włączający, wykorzystując w ten sposób zasoby ludzkie.

Powiązane wiadomości: Prezydent inauguruje zazielenianie szkółek Mentaveer IKN Nusantara
Powiązane wiadomości: Szef OIKN rezygnuje: ASI twierdzi, że nie ma żadnych zakłóceń w dostawach cementu dla IKN
Powiązane wiadomości: Prezydent opowiada się za skoncentrowanym na ludziach podejściem do rozliczania gruntów IKN

READ  2000 osób ewakuowano po erupcji wulkanu w Indonezji – Gazeta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *