Przewodniczący Izby Reprezentantów USA, Kevin McCarthy, obiecuje zająć się imigracją, „przebudzoną” polityką edukacyjną i finansowaniem IRS

Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy (R-CA) przemawia w Izbie Reprezentantów po raz pierwszy od czasu, gdy został wybrany na przewodniczącego Izby Reprezentantów USA w 15. turze głosowania w czwartym dniu 118. Kongresu w Kapitolu Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, USA , 7 stycznia 2023 r.

John Cherry | agencji Reutera

Nowo wybrany przewodniczący Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Kevina McCarthy’ego Zajął pokój po tygodniu walk we własnej partii, obiecując uporać się z kryzysem imigracyjnym na meksykańskiej granicy, obciąć fundusze IRS, „naprawić to, co podniosło stawkę w naszej edukacji i realizować konserwatywny program, na pierwszym miejscu w Ameryce”.

Po przegranej 14 głosami od wtorku Partia Republikańska w Kalifornii zdołała pokonać opozycję po dokonaniu niezwykłych ustępstw na rzecz niewielkiej grupy skrajnie prawicowych działaczy, którzy odmówili poparcia jego kandydatury na mówcę.

McCarthy przedstawił ambitny plan podczas swojego przemówienia na 118. Kongresie w sobotę rano. Joe Bidena zasady. Powiedział, że pierwszy akt prawny, którym planuje się zająć, wyeliminuje finansowanie ponad 87 000 nowych agentów IRS. Podkreślił reformę imigracyjną jako najwyższy priorytet, mówiąc, że kontrolowana przez Republikanów Izba przeprowadzi jedne z pierwszych przesłuchań w roku na południowej granicy.

„Tego kryzysu bezpieczeństwa i suwerenności nie można dłużej ignorować” – powiedział. „Musimy chronić naszą granicę”.

Czwartego dnia 118. Kongresu marszałek Kevin McCarthy (R-CA) po raz pierwszy objął przewodnictwo mówcy, odkąd został wybrany na kolejnego mówcę Izby Reprezentantów USA w 15. turze głosowania w czwartym dniu Kongresu. 118 Kongres. Kapitol w Waszyngtonie, USA, 7 stycznia 2023 r.

Evelyn Hochstein | agencji Reutera

McCarthy powiedział, że uchwali ustawy, które naprawią „pilne” problemy w kraju, stosując podejście zorientowane na Amerykę. Powiedział, że oprócz imigracji chce zająć się polityką energetyczną „ostatniej Ameryki” i „nauczaniem na jawie” w szkołach, zauważając, że dzieci są najważniejsze i należy ich uczyć „marzyć o wielkich rzeczach”.

READ  Promocja turystyki przez rząd Indonezji

Potwierdził swoje zaangażowanie w egzekwowanie prawa i ściganie karne, ponieważ planuje zająć się długoterminowymi wyzwaniami, takimi jak zadłużenie i Komunistyczna Partia Chin.

McCarthy powiedział, że napięty impas w tym tygodniu w Izbie Reprezentantów był dowodem na to, że nie należy on do osób, które łatwo się poddają.

„Wiesz – mój ojciec zawsze mi powtarzał: nieważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz” – powiedział. „Teraz musimy dobrze skończyć dla narodu amerykańskiego”.

McCarthy powiedział, że chociaż jego wybór oznaczał koniec długiego tygodnia i nocy w Waszyngtonie, był to także nowy początek dla narodu.

Republikanie wybrani na republikańskiego przewodniczącego Izby Reprezentantów Kevin McCarthy (R-CA) zostaje wybrany na przewodniczącego Izby 7 stycznia 2023 r. w Izbie Izby w budynku Kapitolu Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie.

Anna jest maszynką do robienia pieniędzy Dobre zdjęcia

Biden Pogratulował McCarthy’emu wyboru na przewodniczącego Izby Reprezentantów w oświadczeniu wydanym tuż przed 1 w nocy czasu wschodniego.

„Jill i ja gratulujemy Kevinowi McCarthy’emu wyboru na przewodniczącego Izby Reprezentantów” – powiedział Biden. „Chcę pracować z Republikanami tak bardzo, jak tylko mogę, a wyborcy dali jasno do zrozumienia, że ​​oczekują, że Republikanie będą chcieli ze mną współpracować” – dodał.

Inni przywódcy Demokratów mniej gratulowali zwycięstwa McCarthy’ego.

Lider większości w Senacie Chuck Schumer, DNY, powiedział w sobotę na Twitterze, że „wymarzona praca mówcy McCarthy’ego stanie się koszmarem dla narodu amerykańskiego”.

styczeń 6 września 2021 Demokrata Izby Reprezentantów Cory Bush z Missouri powiedział, że GOP wybrał mówcę, który wywołał gwałtowne protesty na Kapitolu.

„McCarthy sprzedał swoją zbroję, tak jak sprzedał naszą demokrację – białym suprematystom” – powiedział. w tweecie w sobotę. „To nie jest przywództwo”.

Na konferencji prasowej w sobotę rano McCarthy podziękował byłemu prezydentowi Donalda Trumpa Powiedział, że odegrał kluczową rolę w uzyskaniu końcowych głosów potrzebnych McCarthy’emu do jego poparcia.

READ  Ustawodawca nakazuje rządowi natychmiastowe ogłoszenie Nusantary stolicą

„Nie sądzę, że powinien, każdy powinien wątpić w jego wpływ” – powiedział McCarthy. „Był ze mną od początku”.

Trump publicznie wyraził swoje poparcie dla McCarthy’ego na swoim portalu społecznościowym Truth Social w sobotę. Były prezydent powiedział, że Partia Republikańska zebrała się razem i „to była piękna rzecz do zobaczenia”.

„Proces wyboru„ mówców ”, jakkolwiek szalony może to zabrzmieć, został przeprowadzony w bardziej rutynowy sposób, zamiast robić wszystko tak dużym i ważnym”, powiedział. „Gratulacje dla Kevina McCarthy’ego i naszej wspaniałej Partii Republikańskiej!”

Lider Republikanów w Senacie, Mitch McConnell, również podzielił się swoim poparciem dla McCarthy’ego w sobotę. mówi w tweecie Republikanie z Senatu nie mogą się doczekać współpracy z nim.

Pierwszą pracą McCarthy’ego jako mówcy było złożenie przysięgi urzędowej pozostałym 433 członkom Kongresu, którzy byli w zawieszeniu jako wybrani członkowie od czasu pierwszego otwarcia 118. Kongresu we wtorek. Po zaprzysiężeniu wszystkich nowych członków Izba zatwierdziła nowy zestaw zasad, które McCarthy wynegocjował ze skrajnie prawicowymi republikanami.

McCarthy McCarthy powiedział, że negocjacje są trudne ze względu na niewielkie marginesy w większości, ale jego zwycięstwo pokazuje, że Partia Republikańska może współpracować.

„Myślę, że mając to teraz zobaczysz, że odkryliśmy, jak współpracować” – powiedział.

— CNB Krystyna Wilk przyczynił się do powstania tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *